Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Dlaczego warto korzystać z pożyczki gotówkowej realizowanej w domu?


Obecnie najczęściej oferowaną usługą przez instytucje finansowe jest krótkoterminowa pożyczka tzw. chwilówka przez internet. Jednak nie każdemu odpowiada taka forma, gdyż wiele osób preferuje bezpośredni kontakt z doradcą klienta, co zwiększa zaufanie do firmy oraz daje poczucie większej kontroli nad swoimi finansami. Jakie inne korzyści niesie ze sobą wybór pożyczki gotówkowej udzielanej w domu klienta?
Pożyczka domowa to przykład na zdecydowanie prokonsumenckie podejście do biznesu. Dlaczego? To firma pożyczkowa poświęca czas i pieniądze na dojazd do pożyczkobiorcy, więc osoby niezmotoryzowane lub niemające możliwości opuszczenia domu nie muszą nigdzie wychodzić i stać w kolejkach. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które szczególnie doceniają osoby starsze, młode mamy, emeryci i renciści. Ponadto domowe pożyczki gotówkowe, nie zobowiązują klienta do podania numeru konta. Dlatego duże zainteresowanie pożyczką w domu wykazują klienci nieposiadający dostępu do konta w banku oraz niestety dłużnicy z zajętymi przez komornika kontami.

Decydując się na ofertę typu pożyczka w domu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że cały proces wnioskowania o przyznanie gotówki, w tym uzupełnienie wniosku, przedstawienie dokumentów i zaświadczeń będzie miało miejsce w mieszkaniu pożyczkobiorcy w obecności przedstawiciela danej instytucji finansowej. To doradca finansowy po zweryfikowaniu złożonych dokumentów oraz zbadaniu potrzeb finansowych pomaga dobrać indywidualne warunki pożyczki. Oczywiście najczęściej są to pożyczki na dowolny cel, a najważniejsze jest ustalenie ilości i wysokości rat. Jeżeli pożyczkobiorcę stać na pożyczkę, a jego wniosek otrzyma pozytywną opinię, to gotówka zostanie przekazana w domu klienta nawet tego samego dnia.

Kolejna ważna informacja to forma spłaty. Otóż raty pożyczki do domu najczęściej odbierane są w gotówce przez przedstawiciela firmy pożyczkowej w dni określone w harmonogramie spłaty pożyczki w domu klienta. Sprzyja to terminowemu uregulowaniu zadłużenia.

Gdzie szukać pożyczki do domu?
Pożyczki z obsługą w domu to coraz trudniej dostępna usługa. Firmy pożyczkowe często przenoszą swoją działalność do internetu aby ograniczyć ilość zatrudnianych doradców finansowych, ciąć koszty utrzymania samochodów firmowych i placówek stacjonarnych. Jednak osoby zainteresowane najszybciej znajdą ofertę na pożyczki domowe w lokalnej prasie i lokalnych portalach ogłoszeniowych w internecie oraz wśród opinii zaufanych osób.

Uwaga na fałszywe oferty!
Wybierając jakąkolwiek formę zewnętrznego finansowania zastosujmy się do zasady ograniczonego zaufania. Warto zweryfikować czy dana firma prowadzi legalną działalność, czy ma dobre opinie. Szczególnie ostrożnie korzystajmy z usług firm i osób, które są nam nieznane. Ogólnie mówiąc, gdy skontaktujemy się z instytucją pożyczkową, która posiada w ofercie interesujące nas pożyczki gotówkowe z obsługą w domu, zawsze możemy zwrócić się z prośbą do przedstawiciela firmy o podanie NIP, REGON i KRS. Posiadając takie dane w szybki sposób można sprawdzić w internecie czy dana firma pożyczkowa widnieje w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Podsumowując zalety pożyczki domowej to: dyskrecja, mała ilość formalności, możliwość wypytania doradcy o szczegóły, wygoda, szybkość przyznawania świadczenia oraz forma gotówkowego rozliczenia. Aczkolwiek nawet najlepiej zaprezentowaną ofertę pożyczki należy przeanalizować i przeczytać umowę aby zweryfikować czy nie zawiera adnotacji o ukrytych kosztach.

Tekst został napisany przez specjalistów z firmy Eden Finance (www.edenfinance.pl), której domeną są pożyczki gotówkowe udzielane w domu klienta.0 Komentarze