Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Czy firma pożyczkowa może mieć lepszą ofertę od kredytu w banku?


Potrzebując pieniędzy, najczęściej szuka się odpowiedniej instytucji finansowej, która będzie mogła pożyczyć nam potrzebną kwotę. Do dyspozycji mamy dwa główne kierunki – bank oraz firmę pozabankową. Które z nich jest lepsze i może poszczyć się atrakcyjniejszą ofertą? Na co zwracać uwagę?
Bank czy firma pozabankowa?
Wybór między kredytem a pożyczką, to najczęściej wybór między bankiem a firmą pozabankową. Oba cieszą się dużą popularnością i tak naprawdę decyzja będzie zależna od tego, jakie ma się potrzeby oraz sytuację finansową. Jak wiadomo, banki są bardziej wymagające i zdecydowanie dokładniej sprawdzają klientów, za to umowy w nich podpisywane są pewniejsze i bezpieczniejsze.

Firmy pożyczkowe wychodzą bardziej naprzeciw klientom, ich oferty bywają atrakcyjniejsze i o wiele łatwiejsze w dostępie, choć niektórzy obawiają się, że mogą być też bardziej ryzykowne. Z tego też względu najczęściej zaleca się sprawdzanie takich miejsc, zanim się do nich pójdzie.

Kredyt czy pożyczka?
Oba produkty finansowe działają w ten sposób, że na podstawie wniosku i podpisanej umowy udzielana jest określona kwota pieniędzy, którą należy zwrócić wraz z odsetkami w wyznaczonym czasie. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Kredyty można dostać tylko i wyłączenie w banku, przy czym warto przyjrzeć się ofertom różnych instytucji tutaj: wnioskomat.com/kredyt-gotowkowy. Takie zobowiązania mogą być udzielane nawet na bardzo wysokie kwoty, w zależności od posiadanej zdolności kredytowej i rozłożone w spłacie na wiele lat. Bank posiada też odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu klient nie musi się obwiać, że zostanie oszukany.

W przypadku pożyczek te mogą zostać udzielone zarówno przez banki, jak i firmy pozabankowe, choć znacznie częściej mówi się o nich w kontekście parabanków. Dlaczego? Z racji tego, że są mniej wymagające i łatwiejsze do uzyskania, choć na znacznie mniejsze kwoty i zdecydowanie krótszy czas. I tutaj przed podjęciem decyzji powinno się zapoznać z porównywarkami i sprawdzić aktualne oferty, żeby wiedzieć, z czym ma się do czynienia.

Czy firma pożyczkowa może mieć lepszą ofertę od banku?
To zależy, jakie ma się potrzeby i w jakiej sytuacji finansowej się znajduje. Jak zostało wspomniane, firmy pożyczkowe działają nieco inaczej od banków i najczęściej mają niższe wymagania niż one. To sprawia, że są tak popularne i zdecydowanie chętniej się sięga właśnie po takie oferty. Jeżeli potrzebujemy mniejszej kwoty i jesteśmy w stanie ją szybko spłacić – firmy pożyczkowe mogą nam to znacznie ułatwić i to przy dobrych warunkach. Więc tak, firmy pozabankowe mogą mieć lepsze oferty, dotyczyć będą one jednak pożyczek na niewielkie kwoty. Do tego pieniądze otrzyma się zdecydowanie szybciej i wygodniej. Jednak potrzebując większą ilość gotówki o wiele korzystniej i do tego bezpieczniej będzie skorzystać z propozycji banku.

Dlaczego firmy pożyczkowe mogą konkurować z bankami?
Można byłoby się zastanowić nad tym, dlaczego w ogóle firmy pozabankowe są w stanie konkurować z instytucjami bankowymi. Przyczyn tego jest co najmniej kilka. Po pierwsze szczycą się minimalną ilością formalności, dzięki czemu sprawę można załatwić szybciej i bez zbędnego stresu. Pieniędzmi można wykorzystać w dowolny sposób, gdy z kolei w bankach bywa, że chcą wiedzieć dokładnie, na co zostaną przeznaczone uzyskane środki (nie zawsze, ale jednak). Zdarza się, że niektóre oferty są nisko oprocentowane, a bywa, że znajdzie się oferty darmowe. Bank niezależnie od produktu, zawsze pobiera opłaty. W firmie pożyczkowej po prostu łatwiej dostać pieniądze, z kolei w banku trzeba się nagimnastykować, by udowodnić, że jest się wiarygodnym. To sprawia, że gdy chce się szybko dostać gotówkę, o wiele prościej szukać jej w firmach pozabankowych, gdzie weryfikacja nierzadko trwa kilkanaście minut.0 Komentarze