Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Gdzie po pożyczki prywatne

pożyczki prywatne pożyczka prywatna

Gdy nie możemy dostać kredytu w banku, a pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe przerażają nas swoimi kosztami, praktycznie jedynym rozwiązaniem jeśli chodzi o pożyczenie pieniędzy stają się pożyczki prywatne. Gdzie szukać takich pożyczek? Postaramy się to wyjaśnić.
Pożyczki prywatne możemy podzielić na dwie kategorie. Po pierwsze, pożyczki zaciągane u członków rodziny czy u znajomych. Zazwyczaj w grę wchodzą tu niewielkie kwoty, a pieniądze oddajemy zaraz gdy dostaniemy wypłatę czy też emeryturę. Najczęściej osoba która pożycza nam pieniądze, nie oczekuje w zamian za to żadnych odsetek czy prowizji. Jest to po prostu rodzinna czy też przyjacielska przysługa.

Nieco inaczej wygląda sprawa, jeśli chcemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy i na dłuższy okres czasu. W takim przypadku możemy skorzystać z pożyczki od osoby prywatnej, która pożyczaniem pieniędzy zajmuje się niejako “zawodowo”. Po prostu ma ona do dyspozycji jakąś ilość pieniędzy, którą chce zainwestować i mieć z tego tytułu zysk. Pożyczki taką możliwość dają, gdyż pożyczkobiorca płaci odsetki od pożyczonej kwoty. Ich wysokość powinna być ustalona przed przelaniem środków i spisana w umowie. Powinien znaleźć się w niej także termin spłaty, ewentualne zabezpieczenie pożyczki itp.

Ale gdzie szukać takich pożyczek? Oczywiście w sieci internetowej. Z całą pewnością znajdziemy w niej bardzo dużo ofert od ludzi, którzy je oferują. Możemy ich pytać rodziny lub przyjaciół, czy nie znają takiej osoby, która by nam pieniądze pożyczyła. Jak łatwo się domyśleć, musimy być przy takich pożyczkach bardzo ostrożni, zwłaszcza gdy pożyczamy pieniądze od osoby, której nie znamy. To właśnie min dlatego zaleca się w takich przypadkach podpisanie umowy pożyczki. Może ona nas później chronić w przypadku wszelakich niejasności. Oczywiście nie wpłacajmy żadnych prowizji czy opłat, zanim pieniądze nie pojawią się na naszym koncie. Omijajmy też szerokim łukiem osoby, które chcą kontaktować się z nami za pośrednictwem telefonów lub SMS premium, które bardzo dużo nas kosztują. Raczej na 100% będą to osoby, które chcą wyłudzić od nas pieniądze a pożyczki nigdy nie zobaczymy.

Inną ciekawą opcją są pożyczki społecznościowe - coraz więcej osób korzysta z tego sposobu finansowania.0 Komentarze