Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak bezpiecznie korzystać z pożyczki prywatnej


Nie każdy z nas ma szansę na pożyczenie pieniędzy w banku. Nieregularne dochody, problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, to tylko część z przyczyn, przez które bank odmówi nam kredytu. Musimy wtedy szukać alternatywnych rozwiązań. Mogą nimi być pożyczki prywatne. Ale w jaki sposób bezpiecznie korzystać z prywatnych pożyczek? Postaramy się to wyjaśnić.
Pożyczki prywatne są one udzielane przez osoby prywatne. Do tych pożyczek zaliczamy zarówno pożyczki od osób które znamy (rodzina, przyjaciele), czy też od zupełnie nam obcych. W przypadku tych pierwszych, ryzyko jest niewielkie. Jednakże gdy chcemy pożyczyć pieniądze od obcej nam osoby, musimy być czujni. Dlatego musimy się do takiej pożyczki w odpowiedni sposób przygotować.

Za każdym razem gdy chcemy skorzystać z pożyczki prywatnej musimy na początku sprawdzić osobę, od której chcemy pożyczyć pieniądze. Idealnie nadaje się do tego Internet, gdyż w nim znajdziemy praktycznie wszystko. Warto przeszukać fora internetowe, na których możemy znaleźć informacje o osobach, które zajmują się takimi pożyczkami. Jeśli tylko znajdziemy cień podejrzeń, od razu zrezygnujmy z tego pożyczkodawcy.

Gdy ustalimy już wszystkie szczegóły związane z pożyczką, powinniśmy spisać umowę w formie pisemnej. To właśnie w niej powinny zawierać się wszystkie informacje na temat pożyczki. Mówimy tu o kwocie, o warunkach spłaty, o wszystkich kosztach itp. Dzięki takiej umowie w razie jakichkolwiek nieporozumień, będziemy mogli dochodzić w sądzie swoich praw, związanych zawarciem umowy.

Musimy pamiętać, aby nie wpłacać żadnych pieniędzy pożyczkodawcy zanim pieniądze pojawią się na naszym koncie. Czasami nieuczciwi pożyczkodawcy proszą nas o wysłanie „drogich” SMS-ów czy też o wykonywanie telefonów na numery „premium”, co wiąże się dla nas z dużymi kosztami. Nie możemy też wpłacać żadnych prowizji zanim nie zostanie wypłacona nam pożyczki i będziemy mieli pieniądze do naszej dyspozycji.

Pożyczki prywatne są ciekawą i dobrą alternatywą dla bankowych kredytów. Jednakże aby bezpiecznie z nich korzystać musimy być uważni i nie powinniśmy tracić „chłodnej głowy”. Jeżeli będziemy zachowywać się w sposób odpowiedzialny, nie powinno się nam nic niebezpiecznego wydarzyć i spokojnie dostaniemy pożyczkę.0 Komentarze