Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Jak bezpiecznie przygotować się do spłaty pożyczki?


Każda odpowiedzialna osoba, która pożycza pieniądze, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że będzie je musiała oddać. Wiadomo też, że spłacając pożyczkę, bez względu na to czy zaciągnęliśmy ją w banku czy też w firmie pożyczkowej, musimy oddać także odsetki (lub inne koszty), które zwiększają nasze finansowe obciążenia. Dlatego też, aby nie mieć problemów ze spłatą długu, powinniśmy się do spłaty odpowiednio przygotować.
Co ważne, do bezpiecznej spłaty pożyczki, powinniśmy zacząć przygotowywać się, zanim jeszcze ją zaciągniemy. Powinniśmy zastanowić się, z czego możemy zrezygnować, by w naszym domowym budżecie, zmniejszyć koszty, jakie ponosimy każdego dnia. Może powinniśmy więc ograniczyć nasze wyjścia do restauracji czy kawiarni, może warto zrezygnować z zamawianej pizzy, czy też kolejnych butów, które wysypują nam się z szafy. Dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy do dyspozycji, w momencie gdy będziemy musieli spłacać raty pożyczki. Oczywiście taka dyscyplina finansowa, musi być utrzymywana przez cały czas, gdy spłacamy zadłużenie. Dzięki temu, spłata rat, powinna odbywać się w sposób łatwy i terminowy. Takiej dyscyplinie finansowej powinni podporządkować się wszyscy członkowie rodziny, co niezmiernie ułatwi nam „oszczędzanie” pieniędzy, które możemy przeznaczyć na spłatę zadłużenia.

Jednak co zrobić, gdy pomimo naszych starań i ograniczenia wydatków, w naszym domowym budżecie brakuje pieniędzy, by terminowo spłacać pożyczkę? Przede wszystkim nie powinniśmy „zamykać” się z naszymi problemami, tylko powinniśmy szukać rozwiązania problemu. Zawsze można przecież rozmawiać z bankiem lub firmą pożyczkową w której pożyczyliśmy pieniądze, możemy poprosić o wydłużenie terminu spłaty, możemy poprosić o „wakacje pożyczkowe” itp. Możemy też zrestrukturyzować naszą pożyczkę, co także pozwoli na obniżenie kosztów jakie są z nią związane.

Pożyczanie pieniędzy jest dzisiaj bardzo proste. I właśnie dlatego musimy uważać, by nie „wplątać” się w jakieś finansowe problemy. Dlatego też, po pierwsze przygotujmy się do pożyczenia pieniędzy i do jej terminowej spłaty. Po drugie, gdy tylko zauważymy, że mamy jakieś problemy ze spłatą rat, natychmiast szukajmy rozwiązania razem z pożyczkodawcą lub inną firmą, która może nam pomóc.

Istotne jest także by korzystać z firm, które są sprawdzone i działają zgodnie z prawem. Nie należy korzystać z firm pożyczkowych lub instytucji finansowych, które nie są ujęte w rejestrach prowadzonych np przez KNF lub inne instytucje weryfikujące podmioty działające na rynku finansowym. Korzystając z legalnie działających firm pożyczkowych unikniemy ryzyka skorzystania z oferty firmy, która niekoniecznie będzie działać według polskich przepisów.

Artykuł został przygotowany przez ekspertów z firmy Eden Finance (www.edenfinance.pl), która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek gotówkowych w domu klienta.0 Komentarze