Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Ktoś wyłudził na mnie pożyczkę ... Co zrobić i jak się przed tym uchronić?


Jeszcze jakiś czas temu wzięcie na czyjeś nazwisko pożyczki bądź kredytu było praktycznie niemożliwe, bo wiązało się z wizytą w placówce i złożeniem własnoręcznego podpisu. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Podpowiadamy co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustwa.
Szybką pożyczkę otrzymamy dziś przez Internet. Wystarczy kliknięcie, a formularz weryfikacyjny uzupełniony o nasze dane zostaje wysłany. Pożyczkodawca sprawdzi nas jeszcze tylko w BIK-u bądź bazach KRD czy ERIF i gotowe - pożyczka zaciągnięta. Pytanie tylko, na kogo?

Czy wyłudzanie pożyczek jest w ogóle możliwe?

Jednym z popularnych sposobów, dzięki którym złodzieje wchodzą w posiadanie naszych danych, jest skorzystanie ze zgubionego bądź skradzionego dowodu osobistego. Wówczas wyłudzenie pożyczki może okazać się błahostką. Jednak przestępcy znają wiele innych metod, by dotrzeć do danych ofiary. Korzystają z podrobionych dowodów, fałszują podpisy, a nawet wysyłają do pożyczkodawców skan dokumentów, które chwilę wcześniej przesłał mu sam poszkodowany. Jak to możliwe? Otóż złodzieje bardzo często publikują ogłoszenia o pracę, w których snują wizje wysokich zarobków, szansę rozwoju osobistego czy możliwość pracy zdalnej, ale pod warunkiem, że rekrutujący wyślą skan dowodu osobistego. Co więcej, proszą również o dokonanie przelewu weryfikacyjnego na drobną kwotę, który w instytucjach finansowych stanowi jedynie formę dodatkowego zabezpieczenia. Na kuki.pl podpowiadamy, co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustwa.

Jak zapobiec oszustwu?

W dobie Internetu oraz rozwoju cyfryzacji i popularności mediów społecznościowych nie ma na to niezawodnego sposobu. Nie oznacza to jednak, że przed oszustwem nie możemy się bronić. Najważniejszą zasadą jest pilnowanie swojego dokumentu tożsamości. Ponadto nigdy nie zostawiajmy go w formie zastawu, np. w wypożyczalni rowerów ani nie wysyłajmy jego kserokopii nieznanym podmiotom. Nawet jeśli planujemy założenie konta w banku lub wzięcie pożyczki, zdecydowanie lepsze jest skorzystanie z metody autoryzacji przelewem niż okazanie dowodu np. kurierowi. Przydatna okaże się także rejestracja w BIK-u, dzięki czemu na bieżąco będziemy mogli weryfikować pojawiające się tam informacje. Ze strony BIK-u możemy pobrać bezpłatny raport, w którym odnajdziemy dane o wszystkich naszych zobowiązaniach. Pamiętajmy, że lepiej jest przeciwdziałać, niż stać się ofiarą.0 Komentarze