Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Na jakie cele najczęściej zaciągamy szybkie pożyczki?

pożyczki

Remont domu lub mieszkania, czy zakup samochodu lub chęć wyjazdu wakacyjnego. Na takie cele najczęściej Polacy zaciągają szybkie pożyczki gotówkowe. Oferty firm pozabankowych są powszechnie dostępne, co stanowi ich atut, w stosunku do oferty banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Na co jeszcze przeznaczamy pieniądze z szybkich pożyczek?
Wyniki badania Ipsos
Ipsos przeprowadziło na zlecenie jednej z firm pożyczkowych działających w Polsce badanie wśród osób, które w ciągu ostatnich dwóch lat wzięły pożyczkę do 10 tys. zł. Najczęściej były to pożyczki przez internet, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu i dopełniania żmudnych formalności w bankach. Dlatego cieszą się one zwiększoną popularnością wśród różnych grup pożyczkobiorców.

Ipsos wykazało, że nawet co trzeci Polak pożycza pieniądze z przeznaczeniem na remont swojego domu lub mieszkania. Są to remonty niezbędne, na przykład łatanie przeciekającego dachu, jak i remonty prowadzące do zwiększenia komfortu i estetyki mieszkania w danym obiekcie. W ostatnim czasie taki cel pożyczki deklarowało około 37 proc. respondentów.

Około 27 proc. badanych wypowiedziało się, że najczęściej pożycza pieniądze na zakup auta lub roweru, który może z powodzeniem zastępować transport do pracy czy do szkoły. Na kolejnym miejscu wśród najbardziej popularnych celów, znalazły się naprawy lub wymiana niezbędnego sprzętu domowego - 23 proc. odpowiedzi. Niewiele mniej, bo 21 proc. respondentów, pożycza z przeznaczeniem na zakup gadżetów elektronicznych, wśród których wymieniano tablety, telefony komórkowe i laptopy.

Mniej więcej 12 proc. Polaków zadłuża się, aby pokryć wydatki sezonowe, związane na przykład z zakupem wyprawki do szkoły. 11 proc. pożycza na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Około 10 proc. Polaków decyduje się pożyczyć pieniądze z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętego zobowiązania.

Jak zmieniają się motywy pożyczania pieniędzy wśród Polaków?
Ipsos nie po raz pierwszy wykonał badania preferencji Polaków w zakresie celowości zaciągania pożyczek. Poprzednie badanie z listopada 2016 roku wskazywało, że Polacy częściej pożyczali na pokrycie kosztów świąt i imprez czy na wyjazdy wakacyjne. Być może jednak zmiany spowodowane są terminem, w którym wykonano oba badania. Kiedy zbliżają się święta, zwłaszcza Bożego Narodzenia, wiele osób wykazuje wzmożone zainteresowanie pożyczkami online i stacjonarnymi, które można by przeznaczyć na zorganizowanie dla siebie i swojej rodziny wymarzonych świąt. W poprzednim roku nawet co piąty badany przeznaczał pożyczone pieniądze na pokrycie rachunków za prąd, gaz, ubezpieczenie czy za szkołę dla dziecka.0 Komentarze