Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Na jakiej zasadzie funkcjonują pożyczki za darmo

pożyczka za darmo pożyczki za darmo

Niemal każda licząca się firma pożyczkowa, ma w swojej ofercie tzw pożyczki za darmo. Z całą pewnością wiele ludzi zastanawia się, po pierwsze czy rzeczywiście są to pożyczki za darmo, czy też może jakaś „ściema”, a po drugie, jaki interes mają firmy pożyczkowe, pożyczając pieniądze bez żadnych kosztów.
Odpowiadając na pierwsze pytanie, jeżeli spełnimy wszystkie warunki, stawiane nam przez firmę pożyczkową, naprawdę jest to pożyczka za darmo. Oznacza to, że gdy nadejdzie termin spłaty, musimy przelać na konto firmy dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyliśmy. Jakie więc są to warunki. Przede wszystkim, musimy wnioskować o pożyczkę w danej firmie po raz pierwszy. Jest to bowiem oferta tylko i wyłącznie dla nowych klientów w danej firmie. Po drugie, całe zadłużenie musimy spłacić w terminie. Zazwyczaj jest to 30 dni, chociaż na polskim rynku pojawiły się już firmy, które oferują pożyczki za darmo na okres 60 dni.
A teraz drugie pytanie, czyli po co firmy stosują takie promocje, skoro nic na tym nie zarabiają? Po pierwsze, nie wszyscy spełnią warunki niezbędne do skorzystania z promocji. Chodzi tu dokładnie o terminową spłatę zadłużenia. Nie jest łatwo oddać cały dług w ciągu 30 czy nawet 60 dni. A za każde przedłużenie terminu spłaty, klient musi już zapłacić. I tu zyskuje firma. Po drugie, oferując pierwszą pożyczkę za darmo, pożyczkodawca niejako „łapie” klienta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli skorzystaliśmy już z usług firmy, która ma w swojej ofercie pożyczki za darmo, to gdy znowu będziemy znajdować się w finansowych potrzebach, ponownie złożymy w niej wniosek, gdyż wiemy już jak funkcjonuje, mamy już w niej założone konto itp. A jak wiemy, za kolejne pożyczki musimy już płacić i to całkiem spore sumy.
Widząc reklamę firmy która oferuje pożyczki za darmo, nie „napalajmy się” i nie pożyczajmy pieniędzy bez żadnej większej potrzeby. Albowiem może okazać się, że taka darmowa pożycza, może wpędzić nas w niezłe tarapaty finansowe. Składajmy wnioski tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujemy dodatkowych środków i jesteśmy pewni, że całe zadłużenie spłacimy w terminie.0 Komentarze