Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

O czym warto wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki krótkoterminowej?

pożyczka krótkoterminowa

Czasem zdarzają się sytuacje w życiu, które wymagają od nas posiadania większej ilości gotówki, by je rozwiązać. Pieniędzy czasem potrzebujemy też na wakacyjny wyjazd czy w sytuacji awaryjnej, kiedy np. nasz samochód ulegnie poważnej i kosztownej w naprawie usterce, lub pojawi się uszkodzenie jakichś ważnych części w domu, które wymagają natychmiastowej naprawy.
W odpowiedzi na takie sytuacje losowe pojawiło się mnóstwo ofert banków i instytucji prywatnych oferujących pożyczenie pieniędzy na krótki okres czasu, tzw. pożyczki krótkoterminowe. Są doskonałym rozwiązaniem nawet wtedy, kiedy nie damy rady dopiąć budżetu do końca miesiąca, a dług możemy spłacić wraz z wpływem wynagrodzenia w przyszłym miesiącu. Co jednak warto wiedzieć o tego typu zadłużeniu, by nie narobić sobie kłopotów?

Gdzie najlepiej wziąć taką pożyczkę?

Wiele banków czy prywatnych instytucji udzielających ekspresowych pożyczek chcąc zachęcić klienta do skorzystania ze swoich usług, oferują bardzo proste wnioski przez Internet które sprawiają, że po kilkunastu minutach możemy otrzymać już decyzję o udzieleniu pożyczki. Takie rozwiązanie cieszy się wyjątkową popularnością, jako że Internet jest siecią ogólnodostępną, a klient, nie ruszając się nawet sprzed komputera, może szybko i bez zbędnych formalności dostać potrzebne mu pieniądze. Można także porównać dostępne oferty na przykład na stronie Centrum Pożyczek 24h - dzięki temu podjęcie najkorzystniejszej decyzji jest o wiele prostsze.

Najlepiej jest wybieraj instytucję, która cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem i popularnością wśród klientów, a warunki udzielenia pożyczki i samego kredytowania jest proste i przejrzyste. Wystarczy zapoznać się z opiniami klientów w Internecie by wiedzieć, w jakiej instytucji pożyczki krótkoterminowe warto brać.

Czy takie zadłużenie może być kłopotliwe?

Jeżeli podejdziemy do całego tematu z głową, z pewnością pożyczki krótkoterminowe będą dla nas wyjątkowo korzystną formą pomocy finansowej, dzięki której będziemy mogli zrealizować wybrany cel. Jednak należy pamiętać, że takie pożyczki mogą mieć tzw. : ”kruczki” , które warto znać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wiele firm oferuje pożyczki krótkoterminowe na 30 dni, które za pierwszą transakcją są tak naprawdę darmowe. Oznacza to, że oddajemy tylko tyle, ile pożyczyliśmy, więc jest to transakcja bardzo wygodna. Jeśli jednak przekroczymy okres spłaty, zostaną naliczone nam bardzo wysokie odsetki z każdym dniem zwłoki z oddaniem pieniędzy.

Może się finalnie okazać, że będziemy musieli oddać drugie tyle z kwoty, jaką pożyczyliśmy. Wszak firma udzielająca nam pożyczki również chce zarobić, prawda? Ważne jest również to, że po upływie okresu spłaty zadłużenia znacznie wzrasta oprocentowanie jakie musimy oddać wraz z kwotą pożyczoną, w przypadku kolejnej już pożyczki w jednej instytucji. Lepiej jest zatem pilnować dokładnie terminu spłaty i nie spóźnić się z oddaniem pieniędzy, bo może okazać się, że zamiast zyskać, sporo stracimy.

Jak widać, pożyczki krótkoterminowe są bardzo atrakcyjne dla wielu klientów. Szybki zastrzyk gotówki może przydać się każdemu z nas w wyjątkowej sytuacji. Należy jednak pamiętać, by pilnować terminów spłaty i dokładnie czytać warunki umowy, na jaką się decydujemy. To pozwoli uniknąć nieprzewidzianych sytuacji.0 Komentarze