Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczka w lombardzie - czy to dobre rozwiązanie

pożyczka w lombardzie

Sytuacja w której potrzebujemy pieniędzy “na już” może się zdarzyć każdemy z nas. Oczywiście najczęściej pożyczamy w takim wypadku pieniądze. Gdy mówimy o pożyczka w których środki otrzymujemy bardzo szybko, od razu do głowy przychodzą nam szybkie pożyczki przez Internet, jakie oferują firmy pozabankowe. Jednakże dla wielu osób ciekawym rozwiązaniem może okazać się pożyczka w lombardzie.
Lombardy kojarzą nam się z firmami, które w zamian za przyniesione do nich przedmioty wypłacają nam pieniądze. Jednakże wiele lombardów, oferuje także dla swoich klientów pożyczki. Jak ona wygląda? Otóż jeśli potrzebujemy szybko pieniędzy, musimy przynieść do lombardu jakąś rzecz, która będzie zabezpieczeniem pożyczki. Pracownik lombardu wycenia zastaw i mówi nam ile maksymalnie możemy pożyczyć. Jeżeli zgadzamy się, podpisujemy umowę, a lombard udziela nam pożyczki. Okres po jakim pieniądze musimy zwrócić zwykle nie jest zbyt długi i wynosi około 30 dni. Jednakże jest to kwestia indywidualna i jeśli lombard zgodzi się na dłuższy okres - nie ma z tym problemu. Oczywiście jeśli nie jesteśmy w stanie oddać długu na czas, możemy przedłużyć termin spłaty, jednakże będzie się to wiązało z zapłaceniem dodatkowej prowizji. Jeżeli nie spłacimy pieniędzy na czas, lombard staje się właścicielem zastawionego przedmiotu. I od razu musimy wyjaśnić, że kwota jaką możemy w lombardzie pożyczyć, jest ściśle powiązana z wartością przyniesionego zastawu. I nie mamy co liczyć, że dostaniemy więcej niż 50% jego wartości (zwykle jest to kwota 30%). Teoretycznie więc dużo ryzykujemy, gdyż jeśli nie oddamy pieniędzy, to możemy stracić przedmiot o dużej wartości. Lombard zazwyczaj pobiera prowizję od udzielonej pożyczki. Jej wysokość zazwyczaj jest kwestią indywidualną, ale raczej nigdy nie jest ona mniejsza niż 10 zł.

Co możemy przynieść jako zastaw do pożyczki? Praktycznie wszystko. Mówimy tu o sprzęcie RTV czy AGD, biżuteria, antyki, meble, markowe ubrania, torebki, buty czy nawet pojazdy. Oczywiście lombard musi zgodzić się na przyjęcie zastawu, ale z tym raczej nigdy nie ma problemu. Lombard może poprosić nas o udowodnienie że jesteśmy właścicielami przyniesionego przedmiotu, z obawy by nie pochodził on z kradzieży.

Pożyczka w lombardzie może być bardzo ciekawym rozwiązaniem. Ale pod warunkiem, że jesteśmy pewni, że spłacimy zadłużenie na czas. W przeciwnym razie, możemy stracić jakąś rzecz, pożyczając za nią relatywnie niską kwotę, z czego najbardziej będzie “cieszył się” lombard.0 Komentarze