Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki bez BIK - ratunek czy początek kłopotów

pożyczka bez BIK pożyczki bez BIK

Biuro Informacji Kredytowej, przez wielu ludzi jest postrzegane jako niepotrzebna instytucja, która utrudnia pożyczenie pieniędzy. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Jeżeli ktoś terminowo spłaca swoje zobowiązania BIK wręcz “pomaga” w uzyskaniu pożyczki czy kredytu, gdyż banki mogą sprawdzić z jakim klientem mają do czynienia i gdy zauważą, że jest to osoba której można zaufać, bez problemu pożyczą mu pieniądze. Jednak osoby które z różnych powodów mają w BIK słabą ocenę, z uzyskanie kredytu czy pożyczki rzeczywiście mogą mieć problemy. W związku z tym, gdy muszą uzyskać dodatkową gotówkę, muszą pożyczyć ją w firmach, które nie sprawdzają swoich klientów w bazach Biura Informacji Kredytowej. Zastanówmy się czy jest to dobre rozwiązanie.
Zdecydowana większość osób, które składają wnioski o pożyczki bez BIK, mają lub miały w przeszłości problemy finansowe. Jak pisaliśmy wcześniej, wynika to z faktu, iż nie spłacały swoich wcześniejszych zobowiązań na czas i w związku z tym banki czy SKOK-i przesłały o tym informacje do BIK. Jak łatwo się domyślić, jeżeli ktoś nie spłacał swoich zobowiązań na czas wcześniej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i pożyczka bez BIK będzie spłacana z opóźnieniem. A może to doprowadzić do wielkich kłopotów. Już same podstawowe koszty takich pożyczek są duże, a gdy dojdą nam jeszcze koszty odsetek przeterminowanych, upomnień itp, okaże się że musimy oddać do firmy pożyczkowej o wiele więcej pieniędzy, niż pożyczyliśmy. I jak łatwo się domyśleć, wprowadzi nas to w ogromne tarapaty finansowe. Zwykle sprawa kończy się egzekucją komorniczą, przez co koszty jeszcze bardziej rosną i doprowadzają nasz domowy budżet do ruiny.

Czy oznacza to, że nie warto składać wnioski i pożyczki bez BIK? Oczywiście że nie. Jednakże gdy to robimy, musimy być pewni, że w momencie gdy nadejdzie termin spłaty długu, będziemy mieli odpowiednią ilość pieniędzy, by przelać pieniądze na konto firmy pożyczkowej. I musimy robić wszystko, by nasza historia kredytowa stopniowo się poprawiała. Jak to zrobić? Kupujmy np. coś na raty (najlepiej za niewielkie kwoty i na raty 0%). I oczywiście nasze zobowiązania spłacajmy na czas. Po jakimś czasie, gdy nasza ocena w BIK będzie lepsza, będziemy mogli złożyć wniosek w banku o kredyt, który jest o wiele tańszy, niż w przypadku pożyczki bez BIK.0 Komentarze