Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki pod zastaw samochodu


Gdy myślimy o pożyczkach udzielanych przez firmy pozabankowe, najczęściej do głowy przychodzą nas chwilówki, czyli szybkie pożyczki udzielane za pośrednictwem sieci internetowej. Charakteryzują się one tym, że możemy je dostać szybko, spłacić musimy je najczęściej w ciągu 30 dni, a kwoty o jakie możemy wnioskować nie są zbyt wysokie. Nie ma tu poręczyciela, nie ma dokumentów, więc wszelkiego rodzaju formalności są zminimalizowane.
Jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że firmy pozabankowe pożyczają także i wyższe sumy, a ich spłatę rozkładają nawet na kilka lat. Jednakże tego rodzaju zobowiązania, muszą być już w jakiś sposób zabezpieczone. Zwykle gwarantem spłaty takiego długu jest samochód.

W naszym kraju działa kilka firm pozabankowych, oferujących pożyczki pod zastaw samochodu. Co ważne, aby je uzyskać, podobnie jak w przypadku szybkich chwilówek, nie musimy wcale wychodzić z domu, aby na naszym koncie pojawiła się dodatkowa gotówka. Albowiem wszelkie formalności niezbędne do uzyskania pożyczki (oprócz ustanowienia zabezpieczenia), wykonujemy za pośrednictwem Internetu lub kuriera, który pojawia się u nas w domu.

W większości przypadków procedura niezbędna do uzyskania pożyczki pod zastaw samochodu jest podobna. Musimy na początku procesu zarejestrować się w bazie danych firmy, w której chcemy pożyczyć pieniądze, oprócz naszych danych osobowych, musimy podać jak najwięcej informacji na temat pojazdu, który będzie zabezpieczeniem pożyczki. Zazwyczaj firma pożyczkowa sama określa jaka jest jego wartość i na tej podstawie podpowiada nam, ile jest skłonna nam pieniędzy pożyczyć. W zależności od firmy, możemy dostać pożyczkę w wysokości pomiędzy 50 a 80% wartości samochodu. Jeżeli taka kwota nas satysfakcjonuje, możemy umówić się na spotkanie z kurierem, który przywiezie do nas umowę pożyczki. Przy okazji potwierdzi dane podane w czasie rejestracji (niektóre firmy mogą wymagać od nas potwierdzenia dochodów). Kurier będzie miał także dla nas umowę przewłaszczenia samochodu a także pełnomocnictwo które umożliwi wpisanie pożyczkodawcy jako współwłaściciela pojazdu. Na podstawie umowy przewłaszczenia, pożyczkodawca stanie się właścicielem samochodu w 51%.

Po podpisaniu umów, musimy udać się do właściwego wydziału komunikacji, do dopisać firmę udzielającą nam pożyczki jako współwłaściciela. Gdy już to zrobimy, ksero dowodu rejestracyjnego przesyłamy do pożyczkodawcy a on szybko przeleje nam wnioskowaną gotówkę.

Gdy pożyczkę spłacimy, dostaniemy do firmy pożyczkowej zezwolenie na wykreślenie jej z dowodu rejestracyjnego i ponownie staniemy się jedynymi właścicielami pojazdu.

Na pewno pożyczka pod zastaw samochodu jest ciekawą alternatywą zwłaszcza dla tych, którzy z różnych względów nie mogą uzyskać kredytu w banku. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że jest ona droższa niż ta oferowana przez instytucje bankowe, ale w niektórych przypadkach, jest to jedyne rozwiązanie.0 Komentarze