Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Pożyczki ratalne bez zabezpieczeń

pożyczka ratalna bez zabezpie

Osoby które korzystają z usług firm pożyczkowych oferujących chwilówki doskonale wiedzą, że pożyczki te nie wymagają żadnego zabezpieczenia. Jednakże ich minusem jest fakt, że są to pożyczki krótkoterminowe i ich spłaty musimy dokonać w ciągu maksymalnie 60 dni. Niestety wiele osób nie może sobie pozwolić na taką szybką spłatę. Jednakże i dla nich mamy dobrą wiadomość. Wiele firm oferuje pożyczki ratalne bez zabezpieczeń. Poniżej powiemy o nich nieco więcej.
Jak wynika z samej nazwy, pożyczki ratalne bez zabezpieczeń to oferta dla tych osób które nie mogą lub nie chcą szukać zabezpieczenia długu. A więc w tym przypadku nie ma poręczycieli, weksli czy innego rodzaju zabezpieczenia. Co więcej, często nawet nie musimy podpisywać umowy pożyczkowej, chociaż niektóre firmy tego wymagają.

Pożyczki ratalne bez zabezpieczenia a raczej ich spłata może być rozłożona nawet na 48 miesięcy. A więc miesięczne raty – nawet jeśli pożyczymy wysoką kwotę- wcale nie muszą być wysokie. Możemy w ramach tej pożyczki pożyczyć nawet ponad 20 000 zł, chociaż trzeba od razu przyznać, że większość firm oferuje pożyczki do 10 000 zł. Wyższe kwoty mogą dostać stali klienci firmy, pod warunkiem że swoje zobowiązania spłacają na czas.

Skoro pożyczki te nie są niczym zabezpieczony, czy firmy które je udzielają nie ponoszą zbyt dużego ryzyka? Przecież w każdej chwili pożyczkobiorca może przestać spłacać swój dług i może być spory problem by pożyczone pieniądze odzyskać. I należy się z tym stwierdzeniem zgodzić. Wprawdzie firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów w bazach dłużników (często także w Biurze Informacji Kredytowej), ale i tak ryzyko jest duże. I to właśnie min dlatego pożyczki ratalne bez zabezpieczeń są o wiele droższe niż kredyty oferowane przez banki. Zwiększone koszty pożyczek spłacanych przez terminowych klientów, mają zrekompensować ewentualne straty powstałe z niespłacanych pożyczek.

Czy warto skorzystać z pożyczki ratalnej bez zabezpieczenia? Na pewno jest to ciekawa opcja dla tych, którzy nie mogą dostać pieniędzy w banku. Ale zanim się na nią zdecydujemy przeliczmy, czy naprawdę się nam ona kalkuluje. Albowiem jej koszty są bardzo wysokie, więc może ona znacznie obciążyć nasz domowy budżet, pomimo rozłożenia jej spłaty na wiele miesięcy.0 Komentarze


Szukaj artykułów


Najnowsze komentarze