Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Pożyczka bez odsetek - prawdziwy produkt czy chwyt marketingowy?


Gdy szukamy kredytu lub pożyczki online, zazwyczaj na samym początku zwracamy uwagę na jego oprocentowanie i wysokość prowizji. Po prostu chcemy wiedzieć ile zapłacimy za pożyczenie pieniędzy.
Jak pokazują badania, zazwyczaj decydujemy się na ten produkt, za którego zapłacimy najmniej. Oczywiście zawsze chcemy płacić jak najmniejsze koszty za kredyt czy pożyczkę, a idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby banki żadnych opłat od nas nie chciały. Jednakże w bankach takich ofert nie znajdziemy. Ale jeśli spojrzymy na oferty firm pożyczkowych, możemy zauważyć że one oferują taki produkt jak pożyczka pozabankowa bez odsetek. Na pewno wiele osób zastanawia się czy to nie jest najzwyczajniej chwyt marketingowy, a w rzeczywistości za pożyczone pieniądze będziemy musieli zapłacić. Zobaczmy więc jaka jest prawda.

Wczytując się w regulaminy firm pożyczkowych oferujących pożyczki online za darmo możemy stwierdzić, że rzeczywiście za pożyczone pieniądze nie musimy nic zapłacić. Aczkolwiek musimy spełnić dwa warunki. Po pierwsze, w firmie oferującej taki produkt musimy składać wniosek po raz pierwszy. Czyli jeśli zaciągaliśmy w niej pożyczkę za kolejną musimy płacić. Drugim warunkiem jest terminowa spłata zadłużenia. Mamy na to zazwyczaj 30 dni. Nie jest to więc długi okres czasu a przypomnijmy, aby nie płacić odsetek czy prowizji musimy całe zadłużenie oddać w wyznaczonym terminie. Jeżeli tego nie zrobimy, będziemy musieli płacić normalne koszty związane z pożyczką plus koszty przeterminowanej spłaty. Jak większość z nas wie, są to koszty dosyć wysokie, więc jeśli nie jesteśmy pewni czy spłacimy zadłużenie na czas lepiej o pożyczkę się nie ubiegajmy.

Może ktoś zastanawiać się, dlaczego firmy oferują takie pożyczki. Przecież nic na nich nie zarabiają. Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Jest to zwykły zabieg marketingowy, który ma zachęcić klientów do skorzystania z oferty danej firmy. Albowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba która skorzystała z darmowej pożyczki w razie potrzeby ponownie pożyczy pieniądze w tej samej firmie, a przy drugiej i kolejnej pożyczce należy już zapłacić wszystkie koszty. Ponadto nie wszyscy klienci są w stanie spłacić zadłużenie na czas, więc i tak muszą oddać firmie pożyczone pieniądze, wraz z naliczonymi odsetkami i prowizjami.0 Komentarze