Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy istnieje pożyczka na dowód bez BIK?


Biuro Informacji Kredytowej (BIK) bardzo zmieniło sposób rozpatrywania przez banki wniosków kredytowych. Instytucje te mogą o wiele dokładniej “prześwietlić” swoich klientów, co z ich punktu widzenia jest niezwykle ważne. Mogą bowiem zmniejszyć ryzyko kredytowe, dzięki czemu są w mniejszym stopniu narażone na ewentualne straty.
Z punktu widzenia klienta, Biuro Informacji Kredytowej może być bardzo pomocne, jaki i pozbawić nas szans na uzyskanie kredytu bądź pożyczki. Zwłaszcza jeśli nasza historia kredytowa nie jest najlepsza. Przypomnijmy, że w BIK są przechowywane wszystkie informacje o obecnie posiadanych kredytach oraz pożyczkach, a jeśli wyrazimy na to zgodę, także o kredytach której już spłaciliśmy (chyba że spłacaliśmy je z opóźnieniem, to wtedy są przechowywane także i bez naszej zgody). Jeśli więc nasze kredyty bądź pożyczki brane przez internet były lub są spłacane z opóźnieniem, banki w szybki sposób się o tym dowiedzą i prawdopodobnie odmówią nam kolejnego kredytu. Mogą się one obawiać, że nowy kredyt także będzie spłacany z opóźnieniem, a nie jest to dla tych instytucji najlepsze rozwiązanie.

Jednakże z drugiej strony, jeśli mamy dobrą historię kredytową, mamy szansę na uzyskanie kolejnej pożyczki łatwiej i na lepszych warunkach. Bank bowiem założy, że skoro wcześniej nasze zobowiązania spłacaliśmy na czas, to i nowy kredyt będziemy spłacać w ten sposób.

W razie problemów z BIK istnieje alternatywa - pożyczki online na dowód osobisty. Często reklamy takich produktów widzimy w sieci internetowej czy na tablicach ogłoszeniowych. Czy pożyczka na dowód naprawdę istnieje?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Istnieją firmy pożyczkowe, tzw. parabanki, które stanowią konkurencją dla banków i udzielają pożyczek przez internet. Takie firmy nie sprawdzają szczegółowo historii kredytowej, dlatego szansa uzyskania pożyczki bez BIK jest większa. Pożyczki online udzielane przez parabanki charakteryzują się krótszym okresem spłaty i wyższym oprocentowaniem, jednak w ramach promocji marki bardzo często oferowane są na zasadzie "pierwsza pożyczka bez odsetek". Oznacza to, że korzystając z pożyczki przez internet w takiej firmie należy oddać jedynie kwotę którą się pożyczyło - bez żadnych haczyków. Odsetki i prowizje nie są naliczane.0 Komentarze