Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki na raty – na co może liczyć solidny pożyczkobiorca?


Pożyczki na raty zdobywają coraz większą popularność na rynku pozabankowym. Nic dziwnego, dzięki nim można pożyczyć zdecydowanie więcej pieniędzy niż w przypadku chwilówek, a do tego łatwiej je spłacić. Przy okazji solidny pożyczkobiorca jest coraz częściej premiowany przy pożyczaniu pieniędzy.
Z analizy Biura Informacji Kredytowej wynika, że wiarygodność kredytowa Polaków jest obecnie na bardzo wysokim poziomie. 52,2% naszych rodaków [6,96 mln osób] ma w BIK doskonały scoring [80-100 punktów], 17,9% [2,38 mln osób] – może się pochwalić bardzo dobrym scoringiem (74-79 punktów), a 10,9% (1,46 mln osób] – dobrym (69-73 punkty). Tylko 8,1% (1,07 mln osób] jest oceniana przez BIK negatywnie (0-58 punktów). Wysoki scoring oznacza, że kredytobiorcy solidnie spłacali w przeszłości pożyczki oraz kredyty i mają pozytywną historię kredytową. Jak widać, opłaca się spłacać w terminie zobowiązania, ponieważ potem łatwiej pożyczyć ponownie pieniądze od instytucji finansowej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że solidny pożyczkodawca ma również szansę na lepsze warunki przy zaciąganiu nowej pożyczki ratalnej i może liczyć także na inne profity pożyczkowe.

– Wiarygodność pożyczkobiorcy jest oceniana między innymi na podstawie wysokości dochodów. Dodatkowym atutem jest pozytywna historia kredytowa w BIK – zwraca uwagę przedstawiciel marki Ferratum Money. – Klient spłacający w terminie swoje zobowiązania ma szanse na wyższą kwotę pożyczki ratalnej i lepsze jej warunki jak niższa prowizja czy niższe oprocentowanie. Natomiast osoby zadłużone lub spłacające zobowiązania z opóźnieniem przeważnie mają problem z uzyskaniem pożyczki w instytucjach wiarygodnych i cieszących się zaufaniem klientów. Takie osoby muszą korzystać z firm pożyczkowych, które mają w swojej ofercie produkty droższe i mniej korzystne – podkreśla ekspert Ferratum Money.

Pożyczka ratalna – kto może ją otrzymać?

Firmy udzielające pożyczek ratalnych mają dużo mniejsze wymagania niż banki, żądają mniej dokumentów, mają również uproszczone procedury. Jednak są pewne wymagania, jakie powinien spełnić potencjalny klient. Przede wszystkim musi być osobą pełnoletnią, czyli mieć ukończone 18 lat i posiadać dowód osobisty. Niektóre firmy pożyczkowe podnoszą próg wieku i udzielają pożyczek tylko osobom mającym co najmniej 21 lat. Nierzadko pojawia się także górna granica wieku pożyczkobiorcy. Dodatkowo każda osoba wypełniająca wniosek o pożyczkę powinna mieć obywatelstwo polskie i mieszkać na terenie naszego kraju.

Kolejny warunek, który musi spełnić klient, to posiadanie konta bankowego oraz telefonu komórkowego. Obydwa wymogi są niezbędne do uzyskania pożyczki z tego powodu, że jest ona udzielana przez Internet i wszystkie formalności załatwiane są online. Instytucja pozabankowa kontaktuje się z klientem za pomocą telefonu, a gotówka jest przelewana na rachunek bankowy.

Wiarygodne firmy pożyczkowe żądają od pożyczkobiorcy określenia wysokości oraz źródła dochodu. Taka informacja jest potrzebna do oceny, czy wnioskujący o pożyczkę jest osobą wiarygodną i spłaci w terminie zobowiązanie. Instytucje oferujące pożyczki przez Internet nie wymagają zbyt wielu dokumentów. Przeważnie wystarczą dane z dowodu osobistego i wyciąg z konta bankowego lub inny dokument potwierdzający otrzymywanie dochodu.

Pożyczka ratalna od ręki dla wiarygodnego pożyczkobiorcy

Wiarygodny pożyczkobiorca to taki konsument, który spłaca w terminie swoje zobowiązania, nie obciąża nadmiernie budżetu domowego oraz nie zapożycza się ponad swoje możliwości finansowe. Taki klient ma pozytywną historię w Biurze Informacji Kredytowej i nie widnieje w rejestrach dłużników. Solidny pożyczkobiorca to również taki, który w terminie spłacił wcześniejsze zobowiązanie, a teraz wnioskuje o kolejną pożyczkę ratalną w tej samej firmie pożyczkowej.

Solidny pożyczkobiorca może bez obaw wnioskować o pożyczkę ratalną, z dużym prawdopodobieństwem ją otrzyma. Taki klient może liczyć na natychmiastowe rozpatrzenie wniosku oraz korzystniejsze warunki pożyczki niż inne osoby.

Coraz częściej dla takich pożyczkobiorców firmy pożyczkowe przygotowują specjalne promocje lub oferty indywidualne z niższym oprocentowaniem. Mogą oni również liczyć na różne bonusy (np. odroczenie płatności raty o kilka miesięcy, możliwość skorzystania z wakacji od spłaty). Wszystkie tego typu możliwości ułatwiają zarządzanie domowym budżetem i pozwalają odpowiednio reagować w przypadku przejściowych trudności finansowych bez zagrożenia windykacją. Warto zatem spośród dostępnych pożyczek ratalnych wybierać oferty tych firm, które promują uczciwych i terminowych pożyczkobiorców.

Solidny pożyczkobiorca jest najcenniejszy dla każdej firmy pożyczkowej. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej pożyczkodawców decyduje się ułatwiać takim klientom pożyczanie pieniędzy i udostępnia specjalnie dla nich różne promocje. Opłaca się zatem terminowo spłacać zobowiązania również dlatego, żeby kolejne pożyczanie pieniędzy było jeszcze tańsze.0 Komentarze