Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki online - czym się kierować przy wyborze?


Pożyczki online z roku na rok stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Szczególnie w obecnej sytuacji wiele osób woli zaciągnąć zobowiązanie pożyczkowe, aniżeli naruszać stabilność domowego budżetu. Niezależnie od tego, czy zaciągasz pożyczkę online na zakup nowego sprzętu AGD, mały remont, wakacje dla dzieci czy na bieżące wydatki, koniecznie uważnie przyjrzyj się warunków oferowanym przez poszczególne firmy.

Kto oferuje pożyczkę online?
Jak ocenić ofertę pożyczki?
Pożyczaj bezpiecznie
Kto oferuje pożyczkę online?

Pożyczki online można zaciągać zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. W przypadku tych drugich procedura wnioskowania o pomoc finansową jest uproszczona do minimum. Krótszy jest także czas oczekiwania na decyzję. W wielu przypadkach instytucje pozabankowe mają także nieco mniejsze wymagania jeśli chodzi o zdolność kredytową wnioskodawcy. Nic więc dziwnego, że rozwiązania takie jak szybka pożyczka z Supergroszem cieszą się bardzo dużą popularnością.

Jak ocenić ofertę pożyczki?

Szeroka dostępność pożyczek online przekłada się także na rosnącą konkurencyjność na rynku tego typu usług finansowych. Nie warto więc zaciągać pożyczki z pierwszej dostępnej oferty, ale przyjrzeć się co najmniej kilku innym. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy porównywarek pożyczek oraz rankingów, które pozwalają szybko zorientować się, kto w danym momencie dysponuje najlepszą ofertą. Pamiętaj, aby nie skupiać się jedynie na wysokości raty i oprocentowaniu. Oprocentowanie to bowiem nie jedyny koszt, jaki ponosisz, zaciągając pożyczkę online. Do tego dochodzi prowizja oraz inne wymagane przez pożyczkodawcę opłaty. Zdarza się często, że pożyczka online, która kusi niskim oprocentowaniem jest droższa od tej, która ma to oprocentowanie nieco wyższe. Wszystko właśnie dzięki dodatkowym opłatom, które pozwalają instytucjom finansowym uzupełnić różnicę, która wynika z tańszego oprocentowania. Podstawowym kryterium oceny jest więc nie wysokość oprocentowania, a RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która uwzględnia nie tylko wysokość oprocentowania, lecz także wszystkie inne koszty.

Pożyczaj bezpiecznie

Pożyczkę online należy oceniać nie tylko od strony warunków finansowych. Szczególnie jeśli decydujesz się na jej zaciągnięcie u firmy pozabankowej, sprawdź najpierw o niej opinie. Niestety na rynku dalej nie brakuje oszustów. Wyjątkowo atrakcyjna oferta powinna więc zachęcić cię do sprawdzenia w internecie opinii o danym pożyczkodawcy. Możesz także sprawdzić jej wiarygodność przez KRS, a także prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego - Rejestr Instytucji Pożyczkowych. Jeśli w tych bazach nie znajdziesz uspokajających cię informacji, lepiej poszukaj innej oferty.0 Komentarze