Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki pozabankowe dla emerytów i rencistów


Pożyczki pozabankowe to sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy dla osób na rencie i emeryturze. W przeciwieństwie do kredytów bankowych nie potrzeba mnóstwa dokumentów. Wystarczy mieć stały dochód i pozytywną historię kredytową.
Zasady udzielania pożyczek online
Pożyczki przez internet są skierowane do osób, które mają zdolność do czynności prawnych, czyli pełnoletnich. W zależności od firmy, pieniądze mogą pożyczyć ci, którzy skończyli 18 lub 21 lat i nie przekroczyli granicy 70 lub 73 lat. Wiele osób, które jest na rencie bądź emeryturze znajduje się więc w grupie wiekowej, która może otrzymać pożyczkę. Mają na to bardzo duże szanse, ponieważ ich dochody są stałe i regularne. Ważne jest, by mieli pozytywną historię kredytową, czyli nie mieli zaległości w spłacaniu innych zobowiązań finansowych. Do złożenia wniosku o pożyczkę potrzebne są też osobisty rachunek bankowy, aktywny numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Warto wiedzieć, że seniorzy mają często problemy z dostaniem kredytu w banku. Ich dochody bywają zbyt niskie. Niektórych przerasta też ilość dokumentów, które trzeba przedłożyć w instytucji kredytowej. Takich problemów nie ma w przypadku pożyczki online można otrzymać dodatkowe środki pieniężne i przeznaczyć je na własne potrzeby.


Pożyczki dla emerytów i rencistów - koszty
Pożyczki dla emerytów i rencistów są związane z kosztami, takimi jak odsetki, prowizja, a niekiedy także dodatkowymi opłatami, takimi jak ubezpieczenie. Podczas wyboru instytucji pożyczkowej należy unikać tych, które wymagają opłat wstępnych. Podnoszą one bowiem koszt całej usługi. Ważne jest, aby sprawdzić, ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Powinna być widoczna już podczas wyboru kwoty pożyczki, którą chce się pobrać i terminu. w którym powinna zostać spłacona.


Na co emeryci i renciści powinni zwrócić uwagę, biorąc pożyczkę?
Podczas wyboru firmy pożyczkowej seniorzy powinni wybierać wiarygodne instytucje finansowe, znajdujące się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Mogą być wtedy pewni, że ich interesy będą bezpieczne. Warto korzystać z chwilówek w promocji oraz tych, które mają jak najniższe opłaty. Należy też dostosować wysokość pożyczki, a co za tym idzie - rat do spłacenia - do swoich możliwości finansowych. Najlepiej przekalkulować budżet pod kątem tego, jaka kwota wydawana co miesiąc nie uszczupli go zanadto. Przed podpisaniem umowy pożyczkowej bardzo ważne jest też, aby dokładnie ją przeczytać. W przypadku istnienia niezrozumiałych zapisów, można poprosić pracownika instytucji pozabankowej o wyjaśnienie.0 Komentarze