Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Pożyczki przez internet to mniej skomplikowanych formalności


Uzyskanie kredytu wiązało się kiedyś z wieloma trudnościami, przez które musiał przejść klient. Kilka wizyt w placówce stacjonarnej, załatwianie dodatkowych dokumentów z miejsca zatrudnienia czy dodatkowi poręczyciele. Dziś co prawda kredyt w placówce można uzyskać w znacznie łatwiejszy sposób. Jednak bezapelacyjnie najprostszą drogą do uzyskania dodatkowej gotówki, jest obecnie pożyczka online.
Co musimy wiedzieć na temat pożyczek udzielanych przez internet? Pożyczki tego typu dostępne są za pośrednictwem zarówno banków, jak również firm pożyczkowych. Uzyskanie pożyczki w wysokości do 10 000 zł droga internetową nie powinno stanowić większego problemu. Jeżeli jednak zależy nam na uzyskaniu większego finansowanie, to w tym celu warto udać się bezpośrednio do placówki. W sytuacji, gdy składamy wniosek o większą pożyczkę, nie zawsze wszystkie formalności będą mogły zostać przeprowadzone przez internet.

Jak pożyczyć przez internet?

Pierwszy etap to oczywiście wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej lub banku, który realizuje pożyczki online. Możemy takiej oferty poszukać indywidualnie lub skorzystać z gotowych rozwiązań, jakim jest choćby wyszukiwarka internetowych pożyczekhttps://www.gopozyczka.pl/

Korzystając z takiego rozwiązania, mamy pewność tego, że dokonamy odpowiedzialnego wyboru. Tego rodzaju porównywarki współpracują wyłącznie ze sprawdzonymi i rzetelnymi kontrahentami. Dzięki temu nie narazimy się na wysokie koszty pożyczek czy konieczność poniesienia dodatkowych opłat jak np. opłaty przedwstępne, czy opłaty przygotowawcze.

Porównaj koszty pożyczki online przez złożeniem wniosku o pożyczkę

Większość banków czy firm pożyczkowych posiada na swoich stronach internetowe specjalne kalkulatory pożyczkowe. Dzięki nim dokładny koszt pożyczki możemy poznać jeszcze zanim zdecydujemy się złożyć wniosek o pożyczkę. Określamy wysokość kwoty pożyczki oraz okres spłaty w ratach miesięcznych, a system samodzielnie oblicza wysokość raty miesięcznej czy wysokość prowizji i RRSO. Przeprowadzając taką symulację w kilku różnych instytucjach, mamy możliwość znalezienia najkorzystniejsze oferty pożyczki online. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że większość instytucji podaje przybliżone, orientacyjne koszty w tego typu kalkulatorach. W przypadku, jeżeli ostateczny koszt będzie znacząco różnił się od naszych wyliczeń, możemy zrezygnować z oferty i poszukać innej.

Co jest potrzebne, aby otrzymać kredyt przez internet?

W jaki sposób przeprowadzić cały proces uzyskania finansowania w 100% przez internet? Będzie nam do tego celu potrzebny dowód osobisty. We wniosku o pożyczkę należy podać zarówno dane dotyczące zamieszkania, jak również dane osobiste, a więc Pesel czy numer dowodu. Ponadto bardzo często wymagane jest przesłanie skanu obu stron dokumentu.

Poza dowodem tożsamości, do udzielenia pożyczki niezbędne będzie również posiadanie rachunku bankowego oraz telefonu komórkowego. W niektórych sytuacjach może okazać się potrzebny również smartfon z wbudowaną kamerką. Nowoczesne metody weryfikacji klienta stosowane są coraz częściej w bankach. Jedną z takich ofert jest pożyczka na selfie w Alior banku, przy której zastosowanie znajduje biometria bankowa. Klient w trakcie procesowania o pożyczkę internetową, proszony jest o wykonanie zdjęcia twarzy lub nagranie kilkusekundowego filmu.

Pożyczki online bez dodatkowych zaświadczeń

W przypadku większości instytucji finansowych, do udzielenia pożyczki nie są wymagane tradycyjne papierowe zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu. Najczęściej wymaganym dokumentem, na podstawie którego można oszacować zdolność kredytową klienta, jest wyciąg z rachunku bankowego. Składając wniosek o kredyt online, jesteśmy jednak w o tyle komfortowej sytuacji, że tego rodzaju dokument możemy uzyskać bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się na konto bankowe i pobrać dokument w wersji elektronicznej z zakładki Historia konta.

Dzięki tym i innym udogodnieniom cały proces udzielenia pożyczki może być znacznie bardziej uproszczony aniżeli składanie wniosku o kredyt bezpośrednio w placówce. Co więcej, zaoszczędzimy w ten sposób sporo cennego czasu. A pieniądze mogą się pojawić na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.0 Komentarze