Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki ratalne – gdzie i na jakich zasadach można dostać


W ostatnich latach obok chwilówek powstały również pożyczki online na raty. Pojawiły się pożyczki skierowane do rencistów, studentów oraz osób zadłużonych. Czy pożyczka na raty jest dobrą alternatywą kredytom bankowym? Taki rodzaj pożyczki jest spłacany w ratach miesięcznych. Są to pożyczki na długi okres. Czas pożyczania waha się od kilku miesięcy do kilku lat. W odróżnieniu od chwilówek pozabankowych kwota pożyczki jest wysoka i może wynosić nawet do 30 tys. zł. Pożyczka na raty jest dobrym rozwiązaniem jeśli planujesz wyjazd czy remont mieszkania.
Jak uzyskać pożyczkę na raty
Zaciągnięcie pożyczki na raty odbywa się dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku chwilówek. Podstawowe kroki aplikowania o pożyczkę na raty to:
 • rejestracja;
 • wypełnienie formularzu;
 • weryfikacja konta;
 • analiza wniosku;
 • decyzja;
 • przelew.
Podczas wypełnienia wniosku pożyczkobiorca podaje dane z dowodu osobistego, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres mailowy. Ponadto, wnioskodawca musi dokonać weryfikacji rachunku bankowego poprzez dokonanie przelewu w wysokości 1 zł. Dalej następuje etap analizy wnioski i oceny zdolności kredytowej klienta. W trakcie weryfikacji pożyczkodawca sprawdza obecność negatywnych wpisów w bazach i rejestrach dłużników. Niespłacone zobowiązania mogą spowodować negatywną decyzję. Jednak jeśli pożyczkobiorca uzyskał pozytywną decyzję, gotówka jest natychmiastowo przelewana na konto wnioskodawcy.

Warunki uzyskania pożyczki na raty
Pożyczka pozabankowa na raty jest łatwiejsza do uzyskania niż kredyt w banku. Firmy pozabankowe oferują elastyczne podejście do każdego klienta. Pod tym względem na pożyczkę ratalną mogą liczyć nawet osoby, posiadające negatywny wpis w BIK lub inne niespłacone zobowiązania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wyższej kwoty, pożyczkodawca chce mieć pewność terminowej spłaty pożyczki. Więc nie obejdzie się bez udowodnienia stałych dochodów. O pożyczkę na raty w firmie pozabankowej może aplikować osoba, odpowiadająca następującym wymaganiom:
 • posiada obywatelstwo RP;
 • ukończyła 18 lat;
 • posiada konto w polskim banku;
 • posiada aktywny numer telefonu oraz adres mailowy.
Ważną zaletą firm pozabankowych jest natychmiastowy przelew gotówki. Rozpatrzenie złożonego wniosku trwa tylko kilka minut. Niezbędne koszty można uzyskać nawet w tym samym dniu. Jeśli nagle zaskoczyły nas problemy finansowe i nie mamy czasu na stanie w długich kolejkach oraz przygotowanie zbędnych dokumentów, pożyczka pozabankowa przez internet na raty na pewno stanie się korzystnym rozwiązaniem.

Gdzie szukać pożyczki na raty
Nie wszystkie firmy pozabankowe posiadają w swojej ofercie pożyczki na raty. Aby dokładnie zorientować się w obecnych na rynku instytucjach finansowych, warto skorzystać z rankingu przedstawionego na stronie marketpozyczka.pl. W jednym miejscu zostały zgromadzone zarówno pożyczki na raty, jak i chwilówki krótkoterminowe. Po zapoznaniu się z serwisem porównawczym dowiesz wszystkiego na temat maksymalnej kwoty pożyczki, okresu pożyczania, całkowitego kosztu zobowiązania, wysokości oprocentowania, ile wynosi RRSO. Zapoznasz się z godzinami pracy firm pożyczkowych oraz sprawdzisz możliwość złożenia wniosku w weekendy. Niezależnie od rodzaju pożyczki, upewnij się czy będziesz miał możliwość spłaty zobowiązania na czas. Odroczenie terminu spłaty jest płatną opcją. Wówczas rosną koszty pożyczki.0 Komentarze