Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




- - - - -

Rejestry dłużników a możliwość uzyskania pożyczki


Nikt nie lubi tracić swoich pieniędzy: zarówno osoby prywatne, jak i podmioty gospodarcze. Szczególnie dotyczy to banków. Obracają one nie tylko swoimi funduszami, ale i pieniędzmi powierzonymi im przez klientów, dlatego szczególnie są one uczulone na niezbyt trafne inwestycje. A bardzo często takie pieniądze można stracić, gdy klient zaciągnie w banku kredyt i później nie spłaca go w terminie, lub nie płaci rat kredytowych wcale.
Wszystko o rejestrach dłużników i czarnych listach (BIK, KRD)

Dlatego banki starają się do minimum ograniczyć ryzyko kredytowe. Jednym z pomysłów jest tworzenie specjalnych rejestrów, w których zapisuje się wszelkie informacje o kredytobiorcach. Jeżeli swoje zobowiązania płaci on w terminie, kolejne kredyty dostanie bez problemu. Jeśli jednak w spłatach występowały opóźnienia, lub kredyt nie został spłacony, taka osoba może zapomnieć o kolejnej pożyczce.

Najbardziej znanym rejestrem, z którego danych czerpią wszystkie banki, jest Biuro Informacji kredytowej, popularnie zwane BIK. Powstało ono w 2002 roku, z inicjatywy polskich banków. Od tego czasu, rejestruje ono wszelkie operacje kredytowe, przeprowadzane we wszystkich bankach i SKOK-ach. Dotyczy to złożonych wniosków, zabezpieczenia kredytu, spłacanych rat, opóźnień w spłatach, egzekucji komorniczych itp. Dzięki temu, banki mają podane na tacy informacje o osobie, która chce zaciągnąć u nich kredyt. Nie są więc prawdziwe informacje, że BIK prowadzi „czarną listę”, na której znajdują się źli dłużnicy. W rejestrach znajdują się wszyscy kredytobiorcy, bez względu na rodzaj zaciągniętego zobowiązania.

W naszym kraju występują też inne rejestry dłużników. Należy tu przede wszystkim wymienić Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), w którym znajdują się osoby, które mają inne niż bankowe zaległości. Jest też rejestr osób, które zalegają z opłatami alimentacyjnymi. Poza tym, wile firm, które zajmują się odzyskiwaniem długów, ma swoje własne rejestry i „czarne listy”.

Pożyczki online bez weryfikacji - sposób na ominięcie rejestrów

Wydawać by się więc mogło, że nieterminowi dłużnicy, nie mają już żadnych szans, aby pożyczyć pieniądze. Ale nie jest to do końca prawda. Na polskim rynku finansowym działają firmy, które mają w swojej ofercie pożyczki online bez weryfikacji. Nie sprawdzają one klientów w rejestrze, dlatego udzielają pożyczki większości klientom posiadającym jedynie zdolność finansową. Co ważniejsze, pieniądze są wypłacane bardzo szybko, bo aby je otrzymać nie musi się przedstawiać dokumentów czy zabezpieczeń. Ranking pożyczek bez baz znajdziesz tutaj

Jeśli więc ktoś miał kiedykolwiek problemy ze spłatą bankowych zobowiązań i nie ma szans na kolejne kredytu, powinien za pośrednictwem internetu złożyć wniosek o pożyczkę online bez BIK czy KRD. Zazwyczaj wnioski takie są rozpatrywane pozytywnie, a cały proces wnioskowania nie zajmuje więcej niż 10 minut — oczywiście cały proces odbywa się bez wychodzenia z domu.



0 Komentarze


Szukaj artykułów


Najnowsze komentarze