Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to pożyczki społecznościowe


Co większość z nas robi, gdy potrzebuje pożyczyć pieniądze? Najczęściej kierujemy się do banku, by złożyć wniosek o kredyt. Jest to niejako w naszej „tradycji”, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu, po prostu innej alternatywy nie mieliśmy. Jednakże obecnie sytuacja ta wygląda całkiem inaczej. Na polskim rynku pojawiły się chociażby firmy parabankowe, które oferują szybkie pożyczki online. Ale dzisiaj mamy też inną alternatywę. Są nią pożyczki społecznościowe, które zyskują wśród Polaków coraz większą popularność.
Jak można określić pożyczki społecznościowe? Najprościej mówiąc, jest to pożyczanie pieniędzy od osób prywatnych za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych. Obecnie działa już ich w naszym kraju kilka, więc każdy ma w czym wybierać.
Jak więc wygląda procedura zaciągnięcia takiej pożyczki? Przede wszystkim osoba, która chce zasilić swoje konto dodatkową gotówką, musi zarejestrować się w serwisie, który umożliwia pożyczenie pieniędzy od innych osób. Bardzo ważna jest weryfikacja swoich danych. A zweryfikować możemy dane z naszego dowodu osobistego, miejsce pracy, wysokość zarobków, naszą sytuację w bazach dłużników itp. Dlaczego jest to takie ważne? Albowiem wtedy „przychylniejszym” okiem będą patrzeć na nas Inwestorzy, czyli osoby które pożyczą nam pieniądze. Po rejestracji i weryfikacji danych, możemy wystawić tzw „aukcję”. Określamy w niej, jaką kwotę chcemy pożyczyć, na jaki czas i wreszcie na jaki procent. I teraz musimy czekać, czy jacyś Inwestorzy zaufają nam i pożyczą nam pieniądze. Na początku nie mamy co liczyć na pożyczenie wielkich sum. Musimy „budować” swoją wiarygodność w oczach Inwestorów, wnioskując na początku o niewielkie kwoty i spłacając je w terminie. Dopiero gdy nasza wiarygodność będzie wysoka, wtedy możemy liczyć na wysokie pożyczki i co ważne na atrakcyjnych warunkach.
Czy pożyczki społecznościowe będą się w Polsce jeszcze bardziej rozwijać? Jest to wysoce prawdopodobne. Albowiem można w ten sposób pożyczyć pieniądze o wiele taniej niż w firmach pozabankowych, a formalności w porównaniu z kredytami w banku są dużo mniejsze. Obecnie problemem związanym z pożyczkami społecznościowymi jest stosunkowo niewielka ilość Inwestorów, którzy chcieliby by pożyczyć innym swoje nadwyżki finansowe, ale miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni.0 Komentarze