Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co zweryfikować przy pożyczce społecznościowej


Pożyczki społecznościowe to coraz popularniejszy sposób pożyczania pieniędzy. Na pewno jest on konkurencyjny zwłaszcza w przypadku pożyczek pozabankowych, szczególnie jeśli chodzi o koszty. Jednakże sporo osób narzeka, że muszą na pieniądze, a raczej na oferty Inwestorów długo czekać. Co więc zrobić, aby uzyskać pieniądze szybciej? Oprócz dobrej oferty, musimy wzbudzić jak największe zaufanie u inwestorów, a możliwe jest to dzięki systemowi weryfikacji.
Co to weryfikacja? To nic innego jak potwierdzenie jakichś danych. Ubiegając się o pożyczki społecznościowe, możemy zweryfikować:

- konto bankowe – w tym celu wykonujemy przelew weryfikacyjny z naszego konta bankowego. Zwykle przelewamy 1 zł.

- dowód osobisty – aby zweryfikować dowód osobisty, musimy wykonać jego zdjęcie lub skan i w formie elektronicznej przesłać na podany na portalu udzielającym pożyczki adres email,

- adres zamieszkania – by zweryfikować swój adres, musimy wpisać w naszym profilu specjalny kod, który uzyskamy listem poleconym od portalu pośredniczącego w udzielaniu pożyczek.

- tożsamość – weryfikacja ta polega na porównaniu danych osobowych z dowodu osobistego, z innym dokumentem (prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka itp.). Skan lub zdjęcie drugiego dokumentu, należy przesłać w formie elektronicznej,

- profile w bazach BIG InfoMonitor, KRD i ERIF – w celu tej weryfikacji, musimy wyrazić zgodę, aby portal pośredniczący w udzielaniu pożyczek, mógł wysłać zapytania o naszą osobę do podanych rejestrów dłużników.

- dochody – aby zweryfikować nasze dochody, zwykle musimy przesłać w formie elektronicznej dokumenty potwierdzające nasze dochody – zaświadczenie z zakładu pracy, odcinek renty, odcinek emerytury, zaświadczenia z Urzędu Skarbowego itp.

Jak widzimy, mamy sporo możliwości jeśli chodzi o weryfikacje naszych danych i co za tym idzie o zwiększenie zaufania w oczach Inwestorów. Pamiętajmy też, aby wszystkie zaciągane pożyczki spłacać w terminie, gdyż to jest dla pożyczkodawców najbardziej istotny element w ocenie ryzyka kredytowego. Pożyczajmy też na początku niezbyt wysokie kwoty i dopiero gdy nasz profil będzie odpowiednio „zbudowany”, wnioskujmy o sumy wyższe.0 Komentarze