Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy inwestycja w pożyczki społecznościowe jest opłacalna


Stopy procentowe jakie obowiązują obecnie w naszym kraju są bardzo niskie. Na pewno cieszą się z tego ci, którzy mają kredyty, gdyż dzięki temu płacą niższe raty. Jednakże osoby, które mają oszczędności i chcą je w bezpieczny sposób ulokować w banku, na pewno nie będą zadowoleni. Albowiem oprocentowanie lokat czy kont oszczędnościowych jest niskie i w związku z tym także uzyskiwane zyski z tych produktów oszczędnościowych jest niskie. To właśnie dlatego osoby posiadające jakieś wolne środki szukają innych sposobów, aby pomnożyć swoje pieniądze. Jedną z takich alternatyw są pożyczki oszczędnościowe. Pozwalają one na uzyskanie wyższych zysków, ale inwestycja tego typu jest obarczona nieco większym ryzykiem.
Na początek może przypomnijmy co to są pożyczki społecznościowe. Najprościej można o nich powiedzieć, że są to pożyczki udzielane przez osoby prywatne za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych. Osoby które potrzebują pożyczyć pieniądze, wystawiają aukcje w których proszą “Inwestorów” o pieniądze. Jeżeli Inwestorzy zaufają wnioskodawcy, przeleją mu pieniądze, a później pozostaje je spłacać w terminie. Pożyczki te cieszą się coraz to większym zainteresowaniem, gdyż można je dostać łatwiej niż w banku, a ich koszt jest o wiele mniejszy niż w przypadku pożyczek pozabankowych.

Czy dla Inwestora pożyczki społecznościowe są ryzykowne? Na pewno każdy musi brać pod uwagę fakt, że nie każdy pożyczkodawca będzie oddawał pieniądze w terminie. Wprawdzie portale za pośrednictwem których zaciąga się pożyczki społecznościowe pomagają w odzyskaniu długów, jednakże często trwa to bardzo długo, a pomimo tego i tak nie zawsze uda się pieniędzy odzyskać. Należy więc robić wszystko, aby ryzyko ograniczyć. Przede wszystkim na samym początku nie inwestujmy w pożyczki społecznościowe zbyt dużych kwot. Poznajmy jak tego rodzaju inwestycje funkcjonują, jak rozpoznać uczciwego pożyczkodawcę, jakie kwoty inwestować itp. Po jakimś czasie, można sobie wypracować specjalny system, dzięki któremu będziemy mogli ograniczyć ryzyko. I pozostanie nam tylko liczenie zysków, jakie możemy uzyskać, pożyczając pieniądze innym.0 Komentarze