Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczka społecznościowa - krok po kroku

pożyczka społecznościowa pożyczki społecznościowe

Co mogą zrobić osoby, które z różnych powodów nie dostaną kredytu w banku? Mogą one pożyczyć pieniądze od osób prywatnych. Jest to dzisiaj tym łatwiejsze, że w naszym kraju działa kilka specjalnych serwisów internetowych, które “kojarzą” ze sobą tych, którzy mają nadwyżki finansowe i chcą je pożyczyć innym by uzyskać zysk, z tymi, którym brakuje pieniędzy. Mówimy tu oczywiście o pożyczkach społecznościowych, które od kilku lat cieszą się coraz to większą popularnością.
Pożyczki społecznościowe z całą pewnością miałyby jeszcze większe grono zwolenników, gdyby więcej osób wiedziało, jak pożyczki takie funkcjonują i co robić, aby pieniądze pożyczyć. Poniżej podamy wszystkie etapy związane z uzyskaniem pożyczki społecznościowej, by każdy dowiedział się, co należy zrobić, aby pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej.

Etap 1 - Rejestracja

Gdy znajdziemy już serwis, w którym zdecydujemy się poprosić o pożyczkę (Kokos, Finansowo, Europpa), w pierwszej kolejności musimy się w nim zarejestrować. Jest to niezmiernie proste i trwa zaledwie kilka minut. W czasie rejestracji podajemy zazwyczaj podstawowe dane osobowe znajdujące się w dowodzie osobistym i mamy już sprawę załatwioną.

Etap 2 - Weryfikacja

Aby zdobyć jak największe zaufanie u Inwestorów, powinniśmy zweryfikować jak najwięcej danych. Dzięki temu możemy pożyczyć pieniądze szybciej i na lepszych warunkach. Co możemy zweryfikować? Dowód osobisty, telefon komórkowy, bazy danych rejestrów dłużników, adres zamieszkania, miejsce pracy, konto na Allegro itd. Pamiętajmy, że im więcej danych zweryfikujemy, tym dla nas lepiej.

Etap 3 - Prośba o pieniądze - aukcja

Jeżeli zweryfikujemy nasze dane, możemy już poprosić o pieniądze czyli wystawić aukcje. Podajemy w niej ile chcemy pożyczyć, na jakich warunkach, czyli na jaki procent i na jaki okres czasu. Aby ktoś chciał pożyczyć nam pieniądze, musimy zaproponować na tyle atrakcyjne warunki, aby Inwestorzy nie zastanawiali się zbyt długo i przesłali nam pieniądze.

Etap 4 - Wypłata pożyczki i jej spłata

Gdy znajdzie się odpowiednia ilość Inwestorów którzy będą chętni pożyczyć nam pieniądze, zostaną one przelane na nasze konto i będziemy je mogli przeznaczyć na dowolny cel. Dostaniemy też harmonogram spłat, według którego musimy spłacać miesięczne raty. Pamiętajmy, aby nie spłacać pożyczki z opóźnieniem, albowiem dzięki temu zdobędziemy jeszcze większe zaufanie Inwestorów i przy następnej pożyczce będziemy mogli uzyskać jeszcze lepsze warunki.

Jak widać, uzyskanie pożyczki społecznościowej jest stosunkowo proste i każdy kto zna podstawy poruszania się po stronach internetowych, spokojnie sobie z tym poradzi. Jeżeli więc jesteśmy w finansowej potrzebie, warto zastanowić się, czy pożyczka społecznościowa nie jest najlepszym dla nas rozwiązaniem.0 Komentarze