Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki społecznościowe - zalety i wady

pożyczki społęcznościowe pożyczka społecznościowa

Z pojęciem pożyczka społecznościowa, spotykamy się coraz częściej. Coraz więcej osób wie, że są to pożyczki udzielane za pośrednictwem specjalnych portali, na których „spotykają się” ci, którzy mają braki finansowe i są zmuszeni do pożyczenia pieniędzy z tymi osobami, które mają nadwyżki finansowe i chcą je zainwestować poprzez pożyczenie ich innym.
Pożyczki społecznościowe, cieszą się coraz większą popularnością. Jak pokazują statystyki, każdego roku coraz więcej osób rejestruje się w tego rodzaju serwisach i albo składa wnioski o pożyczki, albo ich udziela. Przyjrzyjmy się więc dokładnie, jakie zalety i jakie wady, mają tego rodzaju pożyczki.

Zalety pożyczek społecznościowych

Z całą pewnością jedną z największych zalet jeśli chodzi o pożyczki społecznościowe, jest ich dostępność. Może się o nie ubiegać praktycznie każdy, bez względu na to, jakie mamy dochody, ile mamy już kredytów, jak wygląda nasza historia kredytowa. Oczywiście nie jest powiedziane, że każdy pożyczkę dostanie, ale teoretycznie jest to możliwe. Kolejną zaletą takich pożyczek jest fakt, że nie ma tu zbyt skomplikowanych procedur. Oczywiście musimy się poddać weryfikacji (im więcej danych zweryfikujemy, tym łatwiej o pożyczkę), ale nie ma tu np. obliczania zdolności kredytowej, jak dzieje się w przypadku kredytu w banku. Nie możemy też zapomnieć, że w przypadku pożyczki społecznościowej, nie mamy żadnych zabezpieczeń, więc nie musimy np. szukać poręczyciela. Na pewno plusem jest tu też fakt, że to osoba, która chce dostać pożyczkę ustala warunki, na jakiej będzie ona udzielona. Nie zapomnijmy też, że pożyczkę taką możemy dostać bez wychodzenia z domu, gdyż wszelkie formalności załatwiane są za pośrednictwem sieci internetowej.

Wady pożyczek społecznościowych

Jeżeli chodzi o wady pożyczek społecznościowych, to dotyczą one przede wszystkim Inwestorów, czyli osób decydujących się na udzielenie pożyczki. Albowiem nigdy do końca nie są oni pewni, czy pożyczone pieniądze do nich wrócą. Wprawdzie serwisy które takie pożyczki proponują weryfikują pożyczkobiorców, ale jednak całkowitej pewności nie ma. Inwestorzy, muszą też swoimi zyskami „podzielić się” z Urzędem Skarbowym w postaci podatku dochodowego. Natomiast jeśli chodzi o wady pożyczek społecznościowych z punktu widzenia pożyczkobiorcy, to z całą pewnością należy zwrócić uwagę na fakt, że czasami na zebranie od Inwestorów całej sumy, trzeba trochę poczekać. Zwykle pożyczkodawcy wolą swój kapitał „podzielić” i do poszczególnych pożyczek „dokładać” się w mniejszym stopniu, co sprawia, że całą procedura może się nieco przeciągać.

Jak więc widać, pożyczki społecznościowe mają zarówno swoje zalety jak i wady. Na pewno są one jednak dobrą alternatywą dla wszystkich tych, którzy muszą pożyczyć pieniądze, więc warto rozważyć, czy z niej nie skorzystać.0 Komentarze