Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Zagraniczne promocje bankowe. Czy Polacy mogą na nich zarobić?


Postępujący rozwój bankowości internetowej pozwala bankom zwiększać swoje zasięgi. W związku z tym trwa rywalizacja o nowych klientów. Szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają do świata bankowości. Często, aby nakłonić ludzi do wybranie danego banku, banki wręczają klientom różne bonusy. Mowa tutaj o gadżetach, korzystnej ofercie, ale także gotówce.

Promocje bankowe stają się coraz bardziej powszechne. Rosnąca skala zjawiska sprawia, że część osób traktuje je jako dodatkowe źródło dochodu. Trzeba pamiętać o konieczności zaangażowania. Ostatecznie śledzenie i odpowiadanie na pojawiające się okazje bywa opłacalne.

Promocje bankowe: rozeznanie

Często aby dostać nagrodę w postaci pieniędzy na koncie należy spełnić określony warunek. Istnieją również banki, które dają możliwość zarabiania użytkowników za pośrednictwem afiliacji. Za każdą zarejestrowaną ze specjalnego linku osobę, użytkownik otrzymuje określoną kwotę. Promocje bankowe okazują się całkiem łatwym i szybkim sposobem dorobienia. Dla osób śledzących temat jeszcze bardziej kuszące wydać się mogą zagraniczne promocje bankowe. Po pierwsze banki zagraniczne często mają wyższe i łatwiejsze do spełnienia warunki promocji. Po drugie kusić może mocniejsza waluta jaką są dolary czy euro.

Niestety, skorzystanie z różnych ofert zagranicznych banków nie jest proste. Nie każdy bank pozwala na posiadanie rachunku bez odpowiednich dokumentów świadczących o meldunku. Należy również pamiętać, że po całym świecie jest rozrzucona olbrzymia diaspora Polaków.

Jak założyć konto za granicą będąc w Polsce?

Możliwość założenia rachunku bankowego będzie się różnić w zależności od krajów. Państwa nie mają ujednoliconej procedury związanej z otwieraniem kont przez obcokrajowców. Stąd różnice.

Założenie konta zagranicznego przez sieć jest jak najbardziej możliwe. Istnieją Banki, które dają taką możliwość. Nie ma ich jednak wiele. Alternatywą są start-upy fintechowe. Aplikacje świadczące usługi finansowe zdobywają coraz liczniejsze grono fanów. Łączą one często korzystne warunki i niskie opłaty. W większości tego typu aplikacji można tworzyć rachunki w kilkunastu walutach.

Są kraje, które są bardzo restrykcyjne w kwestii dopuszczania obywateli innych państw do usług bankowych. Istnieją sposoby na obejście tych procedur. Często można spotkać pośredników, którzy za opłatą rzędu 100 euro mogą pomóc w zorganizowaniu dokumentacji i otworzenia rachunku.

Zagraniczne promocje bankowe: gra warta świeczki?

Choć promocje bankowe potrafią być opłacalne, mieszkańcom Polski znacznie bardziej opłaca się korzystanie z ofert polskich banków. Procedury pewnych banków zagranicznych bywają uciążliwe i skomplikowane. Jeśli nie jesteśmy zameldowani w danym kraju, zdarza się, że bank odmawiają obsługi.

Posiadanie konta za granicą także ma swoje plusy - zmniejsza opłaty, pozwala obracać walutami. Jeśli chcemy czerpać z niego większe korzyści, konieczna jest cierpliwość i znajomość odpowiednich procedur. Pozwala to brać udział w różnych promocjach i wygrywać nagrody.0 Komentarze