Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Rejestry dłużników


Czy Biuro Informacji Kredytowej (BIK) może pomó...

wrz 10 2021 07:06 | Marcin w Rejestry dłużników

Dla większości ludzi, Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jest instytucją, która nie jest powszechnie lubiana. Jak głoszą „pogłoski” to właśnie tam tworzy się „czarne listy” osób, które nie dostaną nigdzie kredytów czy pożyczek. Tymczasem BIK ma zupełnie inne zadanie. Dla większości z bankowych klientów, wręcz jest to instytucja pomocna, dzięki której mamy ułatwione zadanie, w momencie wnioskowania o kredyt. Zastanówmy się więc, jak Biuro Informacji Kredytowej pomaga nam w pożyczeniu pieniędzy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    NIK, Biuro Informacji Kredytowej

Dlaczego firmy pożyczkowe korzystają z bazy BIK

lut 03 2021 11:25 | Marcin w Rejestry dłużników

Nikt nie lubi tracić pożyczonych pieniędzy. Dotyczy to osób prywatnych, banków czy firm pożyczkowych. Dlatego każdy kto pożycza pieniądze, chce mieć jak największą pewność, że pożyczone pieniądze do niego wrócą. Aby minimalizować ryzyko związane z pożyczkami, powstała specjalna baza klientów, korzystających z pożyczek i kredytów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Zadłużenie polaków w lipcu 2020

sie 10 2020 06:16 | Marcin w Rejestry dłużników

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej przedstawiło zestawienie polskich dłużników. Są to osoby, które zalegają z kredytami, rachunkami za media, telefon itp. Jak wynika z zestawienia, na pod koniec lipca 2020 zadłużenie Naszych rodaków wynosiło prawie 48 mld zł. Jeśli chodzi o zadłużenie firm to kwota ta przekracza 11 mld zł.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


BIK i BIG - czy to to samo?

lut 12 2019 22:32 | Marcin w Rejestry dłużników

W codziennych rozmowach, zwłaszcza tych związanych z finansami, często posługujemy się oznaczeniami, których do końca nie rozumiemy. W związku z tym, może się zdarzyć, że popełniamy błędy, które mogą mieć dla nas różne konsekwencję. Doskonałym przykładem na to, może być mylenie dwóch instytucji, które przetwarzają nasze dane, związane z długami bankowymi czy też innymi zobowiązaniami. Mowa oczywiście o BIK i BIG. Dla wielu osób, jest to ta sama instytucja, jednakże w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    -----    BIK, Biuro Informacji Kredytowej i 1 więcej...

Kredyt bez BIK - czy to możliwe?

paź 02 2018 08:50 | Marcin w Rejestry dłużników

Osoby które mają już zobowiązania w bankach, zastanawiają się często, czy będą mogli jeszcze pożyczyć pieniądze. Albowiem bank dzięki współpracy z Biurem Informacji Kredytowej, szybko dowie się, gdzie mamy kredyt, ile płacimy miesięcznie itp. Ponadto można dzięki informacjom znajdujących się w tej instytucji dowiedzieć się, czy jestesmy dobrym płatnikiem czy też nie. Jeżeli bank po analizie danych otrzymanych z BIK uzna, że nie może nam już pożyczyć pieniędzy to wtedy nasz wniosek będzie miał decyzję negatywną. W związku z tym nie ma się co dziwić, że wiele osób zastanawia się, czy jest jakiś bank, który nie sprawdza historii kredytowej w BIK, by właśnie w tej instytucji złożyć wniosek o kredyt. Od razu powiemy, że takiego banku nie ma i każdy bank zanim podejmie decyzję kredytową, sprawdzi swojego klienta w BIK.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt bez BIK, pożyczka bez BIK


Jak sprawdzić nasze dane w KRD

paź 30 2017 08:27 | Marcin w Rejestry dłużników

W idealnym świecie, wszyscy płacą terminowo za swoje zobowiązania. Niestety taki idealny świat to fikcja, z którą pewno nigdy się nie spotkamy. Zawsze znajdą się osoby, które z różnych powodów nie spłacają rat w banku, nie płacą rachunków czy faktur. Jak łatwo się domyśleć, osoby lub firmy które oczekują płatności, nie są z tego zadowolone i zrobią wszystko, aby należne im pieniądze odzyskać. Jednym ze sposobów na odzyskanie długu, jest wpis do Krajowego Rejestru Długów (KRD). Wielu dłużników, gdy tylko dowiedzą się że wierzyciel chce ich do tego rejestru wpisać, szybko spłacają długi, gdyż wiedzą oni, że wpis do KRD będzie dla nich bardzo niekorzystny.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    Krajowy Rejstr Długów

Program 500+ pomaga wyjść z długów

wrz 18 2017 06:46 | Marcin w Rejestry dłużników

BIG InfoMonitor i Biuro Informacji Kredytowej przeprowadziło badanie, z którego wynika, że co trzeciej rodzinie pobierającej świadczenia z tytułu programu 500+ udało się wyjść z długów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy można wyczyścić BIK

kwi 20 2017 07:21 | Marcin w Rejestry dłużników

Nikt nie ma takiej samej historii kredytowej. Oczywiście każdy z nas, chciałby mieć ją idealną, aby nigdy nie mieć problemów przy zaciąganiu kolejnych zobowiązań kredytowych. Jednakże czasami zdarza się, że na skutek różnych, czasami niezależnych od nas sytuacji, nasza historia kredytowa rejestrowana przez Biuro Informacji Kredytowej, staje się coraz gorsza, a po jakimś czasie żaden bank nie chce udzielić nam już kredytu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak zbudować swoją historię kredytową

gru 27 2016 17:44 | Marcin w Rejestry dłużników

Na co bank patrzy gdy składamy wniosek o kredyt? Oczywiście na naszą zdolność kredytową i na naszą historię kredytową. Dlatego warto jak najwięcej zarabiać, a także mieć pozytywną historię, gdyż pozwoli nam to uzyskać kredyt szybciej, taniej i często bez zabezpieczenia.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    historia kredytowa


Rejestry Dłużników w Polsce

gru 06 2016 17:42 | Marcin w Rejestry dłużników

Osoby, które mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań, nie mogą do końca czuć się bezpieczne. Albowiem od jakiegoś czasu, w naszym kraju funkcjonują rejestry dłużników, do których mogą zostać wpisani wszyscy ci, którzy nie płacą za faktury, kredyty, mandaty i inne należności. Jak łatwo się domyśleć, każdy kto jest wpisany do takiego rejestru, może mieć spore kłopoty, gdy znowu będą chciały pożyczyć pieniądze, wziąć na raty meble, podpisać umowę na nowy telefon komórkowy itp. Oczywiście we wspomnianych rejestrach, nie figurują tylko osoby prywatne. Są do nich wpisywane także i firmy, które mogą mieć także ogromne problemy z tego powodu. Bo wiele firm nie będzie chciało np. sprzedać im towaru, w obawie, że nie będą mieli problemy z odzyskaniem swoich należności. Przyjrzyjmy się więc, jakie rejestry dłużników funkcjonują w naszym kraju.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej

paź 26 2016 08:46 | Marcin w Rejestry dłużników

Bank zawsze starają się do minimum ograniczyć ryzyko kredytowe. Instytucje te chcą bowiem, aby każda pożyczona przez nich złotówka wróciła do banku z powrotem. Oczywiście nie jest to do końca możliwe, ale można w jakiś sposób ograniczyć ilość udzielanych „ryzykownych kredytów”. W ograniczeniu ryzyka kredytowego, znakomicie pomaga Biuro Informacji Kredytowej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czym jest tajemniczy scoring w BIK

paź 24 2016 10:53 | Marcin w Rejestry dłużników

Odkąd tylko w naszym kraju pojawiła się nowa instytucja czyli Biuro Informacji Kredytowej, narosło wokół nie bardzo dużo mitów. Większość z nas, uważa, że jest to biuro, które prowadzi „czarną listę” wszystkich tych, którzy nieterminowo spłacają swoje długi i przez to nie mogą oni później pożyczyć już nigdy pieniędzy. Ale nie jest to wcale prawda. BIK nie tworzy żadnych list, a po prostu przechowuje dane o wszystkich osobach, które w jakikolwiek sposób zadłużają się. Co więcej, wszyscy Ci, którzy pożyczają pieniądze i spłacają je w terminie, mają większe szanse na uzyskanie kolejnych pożyczek i co ważne na lepszych warunkach. Takie osoby, posiadające dobrą historię kredytową i wysoki scoring, są dla banków dobrymi klientami, więc mogą liczyć na promocje i upusty.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----