Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy Biuro Informacji Kredytowej (BIK) może pomóc nam w uzyskaniu pożyczki

NIK Biuro Informacji Kredytowej

Dla większości ludzi, Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jest instytucją, która nie jest powszechnie lubiana. Jak głoszą „pogłoski” to właśnie tam tworzy się „czarne listy” osób, które nie dostaną nigdzie kredytów czy pożyczek. Tymczasem BIK ma zupełnie inne zadanie. Dla większości z bankowych klientów, wręcz jest to instytucja pomocna, dzięki której mamy ułatwione zadanie, w momencie wnioskowania o kredyt. Zastanówmy się więc, jak Biuro Informacji Kredytowej pomaga nam w pożyczeniu pieniędzy.
Podstawowym zadaniem Biura Informacji Kredytowej jest zbieranie informacji o osobach, które mają kredyty i pożyczki w bankach czy SKOK-ach. Do tego grona coraz chętniej dołączają też firmy pozabankowe, które także zaczynają tu przekazywać informacje o swoich klientach. Dzięki zgromadzonym danym, instytucje udzielające kredytów i pożyczek, mogą uzyskać więcej informacji o swoich klientach. W dużym stopniu obniża to ryzyko kredytowe, gdyż banki mogą podjąć decyzję kredytową bardziej świadomie.

Jak wygląda to w praktyce? Otóż jeśli składamy wniosek o pożyczkę w banku czy SKOK-u, instytucje te „zaglądają” do Biura Informacji Kredytowej by sprawdzić, czy są tam zgromadzone jakieś nasze dane. Jeśli tak, bank przeanalizuje je, co pomoże w podjęciu decyzji kredytowej. Jakie informacje bank może uzyskać? Dowie się czy mamy obecnie jakieś zadłużenie, czy w przeszłości mieliśmy długi czy jak spłacaliśmy w przeszłości nasze zadłużenie. I jeśli w przeszłości spłacaliśmy nasze długi z opóźnieniem, możemy mieć problem z uzyskaniem kolejnego kredytu. Albowiem bank może uznać, że i nasze nowe zobowiązanie będziemy spłacać nieterminowo lub nie będziemy go spłacać wcale. A jeśli wcześniejsze lub obecne długi spłacamy na czas, bank założy że i nowe zobowiązanie spłacimy na czas.

I tutaj dochodzimy do odpowiedzi na nasze pytanie – czy BIK może nam pomóc w uzyskaniu pożyczki. I okazuje się że jak najbardziej tak. Pod warunkiem, że nasza historia kredytowa jest bez zarzutu. Zgromadzone w tej instytucji dane mogą sprawić, że dostaniemy kredyt szybciej i na lepszych warunkach. Dlatego warto robić wszystko, by nasza historia kredytowa była jak najlepsza. A jeśli jej nie mamy, powinniśmy zacząć ją tworzyć. Możemy do tego wykorzystać, zakupy na raty, kartę kredytową z niskim limitem, czy nawet debet na naszym rachunku. Jeśli nasze zobowiązania będziemy spłacać na czas, zaowocuje to dobrą historią kredytową, co w przyszłości może mieć dla nas bardzo duże znaczenie.0 Komentarze