Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej


Bank zawsze starają się do minimum ograniczyć ryzyko kredytowe. Instytucje te chcą bowiem, aby każda pożyczona przez nich złotówka wróciła do banku z powrotem. Oczywiście nie jest to do końca możliwe, ale można w jakiś sposób ograniczyć ilość udzielanych „ryzykownych kredytów”. W ograniczeniu ryzyka kredytowego, znakomicie pomaga Biuro Informacji Kredytowej.
Historia Biura Informacji Kredytowej zaczyna się w 1991 roku. Wtedy właśnie z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz banków powołana została instytucja, której celem jest gromadzenie i przetwarzanie danych wszystkich osób, które pożyczają pieniądze i nie spłacają ich w terminie. W 1997 roku ustawa o Prawie Bankowym, pozwoliła wymieniać się poszczególnym bankom informacjami o swoich klientach. I właśnie wtedy powołane zostało Biuro Informacji Kredytowej. Od tego czasu, instytucja ta jest niezwykle ważna dla wszystkich banków, które rozpatrując każdy wniosek kredytowy korzystając z jej rejestrów.
Jakie są więc cele Biura Informacji Kredytowej? Przede wszystkim gromadzi ono wszystkie informacje, związane z kredytobiorcami. Każda osoba, która pożycza w bankach czy też SKOK-ach pieniądze, ma tam otwarty rejestr i wszelkie operacje związane z zaciągnięciem wniosku o kredyt, z jego spłatą itp. są w tym rejestrze są odnotowane. W rejestrach są też zapisywane ewentualne opóźnienia w spłatach, czy składane w bankach wnioski. Dzięki gromadzonych w ten sposób informacjom, banki mogą lepiej stwierdzić, czy osoba która składa nowy wniosek kredytowy, będzie spłacać swoje zobowiązania w terminie. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że jeżeli ktoś miał problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań w przeszłości, może mieć też kłopoty i teraz. Dlatego też bardzo ważne jest budowanie pozytywnej historii kredytowej. Pozwala to na bezproblemowe uzyskanie kolejnego kredytu, ale co ważne, dzięki temu możemy też uzyskać lepsze warunki kredytu. Banki bowiem często premiują osoby, które mają bardzo dobrą historię kredytową, gdyż wiedzą, że prawie na pewno tacy klienci spłacą swoje zadłużenie.
Jak podają statystyki, w rejestrach Biura Informacji Kredytowej, 90% klientów ma dobrą historię kredytową. Oznacza to, że zdecydowana większość z nas jest dobrymi płatnikami i w związku z tym, banki nie powinny nam robić problemów z udzieleniem kredytu.



0 Komentarze