Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jak sprawdzić nasze dane w KRD

Krajowy Rejstr Długów

W idealnym świecie, wszyscy płacą terminowo za swoje zobowiązania. Niestety taki idealny świat to fikcja, z którą pewno nigdy się nie spotkamy. Zawsze znajdą się osoby, które z różnych powodów nie spłacają rat w banku, nie płacą rachunków czy faktur. Jak łatwo się domyśleć, osoby lub firmy które oczekują płatności, nie są z tego zadowolone i zrobią wszystko, aby należne im pieniądze odzyskać. Jednym ze sposobów na odzyskanie długu, jest wpis do Krajowego Rejestru Długów (KRD). Wielu dłużników, gdy tylko dowiedzą się że wierzyciel chce ich do tego rejestru wpisać, szybko spłacają długi, gdyż wiedzą oni, że wpis do KRD będzie dla nich bardzo niekorzystny.
Do Krajowego Rejestru Długów, mogą trafić zarówno osoby prywatne jak i firmy. W tym pierwszym przypadku, wystarczy że statystyczny Kowalski ma gdzieś dług przekraczający 200 zł, a firma zadłużenie na ponad 500 zł, a ponadto termin płatności jest dłuższy niż 60 dni i wierzyciel już może wpisywać swojego dłużnika do rejestru. KRD poinformuje o tym zadłużoną osobę lub firmę na 14 dni przed dokonaniem wpisu. Oczywiście z tego niezbyt chlubnego rejestru możemy się wypisać, ale pod warunkiem, że całe zadłużenie zostało spłacone.

Aby sprawdzić, czy i my nie mamy jakichś negatywnych wpisów w KRD, wystarczy zarejestrować się na stronie konsument.krd.pl. Potrzebny nam do tego będzie dowód osobisty i adres mailowy. W czasie rejestracji musimy podać numer dowodu osobistego, PESEL, dane adresowe, a także musimy ustanowić hasło, za pośrednictwem którego będziemy się do serwisu logować. Dane te musimy zweryfikować. W tym celu musimy przesłać zdjęcie lub skan dowodu osobistego na adres dokumenty@fairpay.pl. Gdy dane zostaną potwierdzone, dostaniemy stosowną informację na naszego maila. Po weryfikacji, możemy już sprawdzać nasze konto. Raz na 6 miesięcy, nie musimy nic za to płacić, natomiast jeżeli będziemy to robić częściej, będziemy musieli zapłacić. Możemy też wybrać opcję abonamentową i wtedy za stałą miesięczną opłatą, będziemy mogli sprawdzać nasz rejestr dowolną ilość razy. Możemy też wybrać kilka funkcji dodatkowych, jak np sprawdzenie, kto przeglądał nasze konto. Opcji tych jest więcej i każdy może wybrać najlepszą dla siebie.0 Komentarze