Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyt bez BIK - czy to możliwe?

kredyt bez BIK pożyczka bez BIK

Osoby które mają już zobowiązania w bankach, zastanawiają się często, czy będą mogli jeszcze pożyczyć pieniądze. Albowiem bank dzięki współpracy z Biurem Informacji Kredytowej, szybko dowie się, gdzie mamy kredyt, ile płacimy miesięcznie itp. Ponadto można dzięki informacjom znajdujących się w tej instytucji dowiedzieć się, czy jestesmy dobrym płatnikiem czy też nie. Jeżeli bank po analizie danych otrzymanych z BIK uzna, że nie może nam już pożyczyć pieniędzy to wtedy nasz wniosek będzie miał decyzję negatywną. W związku z tym nie ma się co dziwić, że wiele osób zastanawia się, czy jest jakiś bank, który nie sprawdza historii kredytowej w BIK, by właśnie w tej instytucji złożyć wniosek o kredyt. Od razu powiemy, że takiego banku nie ma i każdy bank zanim podejmie decyzję kredytową, sprawdzi swojego klienta w BIK.
Biuro Informacji Kredytowej (BIK), zostało powołane kilkanaście lat temu, by wspomagać banki w podejmowaniu prawidłowej decyzji kredytowej. W związku z tym, do instytucji tej trafiają wszelkie dane o kredytobiorcach i poręczycielach z wszystkich banków. Dane te są analizowane i wszyscy otrzymują ocenę, która ułatwia bankowi podjęcie decyzji kredytowej. Im ocena wyższa, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyskamy kredyt lub pożyczkę. A co wpływa na ocenę. Otóż bierze się tu aktualne zadłużenie (o ile występuje), terminowość spłat aktualnego zadłużenia i tego już spłaconego, wysokość miesięcznych rat itp. Specjalny algorytm wylicza dla nas punkty, które potem bank bierze pod uwagę w swoich analizach. Dla banków BIK jest więc doskonałym źródłem informacji o klientach, dzięki którym ma ułatwione zadanie przy podejmowaniu decyzji kredytowej. Nie ma się więc co dziwić, że banki chętnie z danych BIK korzystają. I to nie tylko dlatego, że mają taki obowiązek, ale po prostu ze względu na obniżenie ryzyka kredytowego.

Jeżeli więc szukamy banku, w którym nie sprawdza się BIK, to niestety nasze poszukiwania są daremne. Albowiem każdy bank sprawdza dane swoich klientów w tej instytucji i nie ma możliwości, aby otrzymać w banku kredyt bez BIK.0 Komentarze