Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Rejestry Dłużników w Polsce


Osoby, które mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań, nie mogą do końca czuć się bezpieczne. Albowiem od jakiegoś czasu, w naszym kraju funkcjonują rejestry dłużników, do których mogą zostać wpisani wszyscy ci, którzy nie płacą za faktury, kredyty, mandaty i inne należności. Jak łatwo się domyśleć, każdy kto jest wpisany do takiego rejestru, może mieć spore kłopoty, gdy znowu będą chciały pożyczyć pieniądze, wziąć na raty meble, podpisać umowę na nowy telefon komórkowy itp. Oczywiście we wspomnianych rejestrach, nie figurują tylko osoby prywatne. Są do nich wpisywane także i firmy, które mogą mieć także ogromne problemy z tego powodu. Bo wiele firm nie będzie chciało np. sprzedać im towaru, w obawie, że nie będą mieli problemy z odzyskaniem swoich należności. Przyjrzyjmy się więc, jakie rejestry dłużników funkcjonują w naszym kraju.
Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. - jest to pierwsze biuro informacji gospodarczej, które funkcjonuje od 2003 roku. Zajmuje się ono przyjmowaniem, przechowywaniem i udostępnianiem różnego rodzaju informacji gospodarczych. Mowa tu także o informacji o zadłużeniu. Informację o dłużnikach, mogą to podawać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Działalność tego biura, jest nadzorowana przez Ministerstwo Rozwoju.


ERIF Biuro Informacji Gospodarczej - biuro powstało w 2004 roku. W 2007 roku, 100% akcji biuro zostało zakupione przez grupę kapitałową KRUK. ERIF BIG przyjmuje różnego rodzaju informacje gospodarcze, gromadzi je a także udostępnia innym podmiotom. W bazie, znajdują się zarówno informacje negatywne, czyli dane o osobach i firmach zadłużonych, a także informacje pozytywne, czyli dane o tych przedsiębiorcach i konsumentach, którzy swoje zobowiązania regulują w terminie.


Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. - biuro zostało powołane w 2003 roku. Przedsiębiorstwo to przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje gospodarcze o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców. Z jego usług mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Biuro publikuje co kwartał “InfoDług”, czyli raport o klientach podwyższonego ryzyka.


Każda osoba czy firma, która nie spłaca swoich zobowiązań, musi liczyć się z tym, że prędzej czy później do jakiegoś rejestru dłużników trafią. Wiąże się to ze sporymi kłopotami, które mogą bardzo utrudnić życie, więc lepiej się ich wystrzegać.0 Komentarze