Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Zadłużenie polaków w lipcu 2020


Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej przedstawiło zestawienie polskich dłużników. Są to osoby, które zalegają z kredytami, rachunkami za media, telefon itp. Jak wynika z zestawienia, na pod koniec lipca 2020 zadłużenie Naszych rodaków wynosiło prawie 48 mld zł. Jeśli chodzi o zadłużenie firm to kwota ta przekracza 11 mld zł.
Teraz trochę danych statystycznych. Najwyższe zadłużenie mają osoby zamieszkujące Mazowsze – ponad 22 tys. zł i Małopolskę – ponad 20 tys. zł. Z kolei najmniej zadłużeni są mieszkańcy woj. Lubuskiego nieco ponad 17 tys. zł. Jeśli chodzi o ujęcie liczbowe, to najwięcej zadłużonych mieszka na Śląsku – ponad 361 tys. osób i na Mazowszu – nieco ponad 302 tys. Najmniej zadłużonych mieszka na Podlasiu – 50 tys.

Jak podaje Rejestr Dłużników BIK InfoMonitor i Biuro Informacji Kredytowej, zaległości na rachunkach naszych rodaków rosły w tempie około 6 - milionów złotych na miesiąc. Natomiast liczba dłużników zalegających ze swoimi spłatami co najmniej 30 dni wzrastała w tempie 14 tys. miesięcznie. Co ciekawe, z analizy wynika, że spora część dłużników spłaca swoje zobowiązania natychmiast po otrzymaniu upomnienia. Na pewno działa tu na wyobraźnie możliwość wpisania zadłużonych do rejestrów dłużników.

Tendencja wzrostu osób z zadłużeniem utrzymuje się od kilku lat. Teraz wzrost ten jest delikatnie większy, na co z całą pewnością wpływ ma koronawirus. W związku z pandemią i wieloma obostrzeniami, część ludzi musiała zamknąć swoje biznesy lub straciła pracę. I chociaż budżet państwa stara się na różne sposoby pomagać takim osobom, to jednak z całą pewnością otrzymują oni mniej pieniędzy niż przed pandemią. A to przekłada się na możliwości spłat swoich zobowiązań. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie liczba dłużników jeszcze bardziej wzrośnie, gdyż najgorsze skutki pandemii jeszcze przed nami 0 tak przynajmniej twierdzą eksperci. Będziemy na bieżąco monitorować tę sytuację i gdy tylko pojawią się nowe dane, poinformujemy o nich.0 Komentarze