Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Własna firma


Zakładanie firmy - jak uniknąć pułapek i błędów...

maj 31 2024 12:44 | mentalny w Własna firma

Pierwszy krok w biznesie to nie tylko symboliczny początek nowej drogi zawodowej, ale przede wszystkim decydujący moment, który może zadecydować o przyszłym sukcesie lub porażce przedsiębiorstwa. Odpowiednie przygotowanie, wybór formy prawnej działalno...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Z czym wiąże się upadłość spółki komandytowej?

cze 14 2023 12:26 | mentalny w Własna firma

Spółka komandytowa to dość specyficzna, jednak bardzo popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Do jej utworzenia potrzeba minimum dwóch wspólników, z których jeden (komplementariusz) ponosi pełną odpowiedzialność majątkową, natomiast drugi (komandytariusz) - ograniczoną, opierającą się jedynie na jego wkładzie początkowym.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak skutecznie wykorzystać ofertę franczyzy do...

maj 27 2023 17:56 | mentalny w Własna firma

Jedną z możliwości otworzenia nowego biznesu jest franczyza. Coraz więcej osób decyduje się sprawdzić, co do zaoferowania ma rynek franczyzy, aby zmniejszyć ryzyko niepowodzenia własnej działalności gospodarczej. W jaki sposób skutecznie wykorzystać franczyzę do rozwoju swojego biznesu? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kasy fiskalnej?

kwi 25 2023 15:21 | mentalny w Własna firma

Kasa fiskalna to urządzenie, które niezbędne jest do prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku tych przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do ewidencjonowania swojej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup wspomnianego urządzenia?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Reklama na Facebooku – klucz do skutecznego mar...

kwi 17 2023 13:52 | mentalny w Własna firma

Marketing w sieci to wielopoziomowe działania, wśród których bardzo ważną rolę pełni reklama na Facebooku. Co warto wiedzieć chcąc reklamować się na Facebooku? Jakie korzyści przynosi reklama w mediach społecznościowych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Spółka osobowa a spółka kapitałowa - różnice i...

kwi 13 2023 12:39 | mentalny w Własna firma

Zakładając biznes warto zacząć od przemyślenia formy, w jakiej prowadzona ma być działalność. Wiele osób decyduje się na spółkę osobową lub kapitałową. Jakie są między nimi różnice?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy faktoring jest antidotum na problemy firm?

mar 29 2023 12:05 | mentalny w Własna firma

Biznes w obecnych czasach opiera się w dużym stopniu na płatnościach z długimi terminami. O ile dla odbiorców rozwiązanie takie ma sporo korzyści, ponieważ mają oni więcej czasu na spłatę swoich zobowiązań, to już dla sprzedawców niekoniecznie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Jak zabezpieczyć się przed brakiem zapłaty ze s...

mar 24 2023 12:50 | mentalny w Własna firma

Brak zapłaty ze strony kontrahenta może oznaczać nie tylko stratę pieniędzy, ale powodować także zatory płatnicze, czy prowadzić do utraty płynności finansowej. W jaki więc sposób można się przed nim zabezpieczyć? Dlaczego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie transakcji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak bezpłatnie wystawiać faktury online? Poradn...

mar 24 2023 09:43 | mentalny w Własna firma

Przedsiębiorcy często pełnią w swojej firmie kilka różnych funkcji jednocześnie. Wykonują bowiem zadania księgowego, szefa sprzedaży czy w przypadku zatrudniania pracowników specjalisty ds. kadr i płac. Jednym z obowiązków ciążących na właścicielach firm jest dokumentowanie sprzedaży za pomocą faktur. Wytyczne dotyczące wystawiania dokumentów sprzedaży regulują zapisy art. 106- 108 ustawy o podatku od towarów i usług. Obowiązek wystawiania dokumentu sprzedaży jest zatem uregulowany przepisami prawa i nie podlega żadnym wątpliwością. Kwestią zasadniczą natomiast jest wybór oprogramowania do fakturowania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego warto postawić na PrestaShop?

lis 30 2022 14:41 | mentalny w Własna firma

Nieprzerwany rozwój branży e-commerce wymaga stosowania coraz nowocześniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest korzystanie z platformy sklepowej PrestaShop. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i dlaczego warto na nią postawić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest e-faktoring?

lut 01 2019 12:10 | mentalny w Własna firma

Rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pozwala na utrzymanie płynności finansowej, dzięki specyfice swojego działania. Finansowanie elektroniczne to wygodniejsza, szybsza i łatwiejsza forma finansowania, która dla firm staje się często rozwiązaniem ich dotychczasowych problemów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Sprzedaż wierzytelności – co musisz wiedzieć?

lut 01 2022 15:36 | mentalny w Własna firma

Sprzedaż wierzytelności to kwestia, z którą prędzej czy później zetknie się każdy przedsiębiorca. Często bywa to niezbędne do zachowania przez daną działalność gospodarczą płynności finansowej. Dobrym przykładem omawianej tu sytuacji jest faktoring. W poniższym artykule przedstawimy wszystko, co warto wiedzieć o sprzedaży długu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Integratory IT i IT enterprise. Nowe usługi na...

gru 02 2020 16:48 | mentalny w Własna firma

Integracja IT to wciąż słabo rozpowszechniona usługa na polskim rynku. Zakres usług integratorów IT wychodzi przy tym poza prostą konfigurację sprzętu i oprogramowania. Integratorzy IT biorą pod uwagę warunki rynkowe, w których działa przedsiębiorstwo i profil jego działalności. Umożliwiają też sprawne powiązanie ze sobą struktur technicznych poszczególnych działów dużego przedsiębiorstwa.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czym jest faktoring

maj 28 2021 11:53 | Marcin w Własna firma

Chyba każdy przedsiębiorca miał do czynienia z klientami, którzy mają odroczony termin spłaty i wystawiający fakturę musi długo czekać na płatność. A przecież pieniądze są niezbędne, do bieżących wydatków w firmie. Na szczęście jest sposób, by pozyskać środki z faktur wcześniej, a sposobem tym jest faktoring.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    faktoring

Leasing lawet - jak rozpocząć działalność w zak...

lut 06 2020 12:56 | mentalny w Własna firma

Rozpoczynając prowadzenie firmy mamy przed sobą wiele wydatków, związanych z inwestowaniem w jej kapitał. Musimy zadbać o płynność finansową nowej firmy nawet w przypadku, gdy nie została jeszcze wystawiona faktura za usługi. Auto - laweta, czyli działalność w zakresie pomocy drogowej to znakomity pomysł na biznes, jednak rozpoczęcie działalności wymaga inwestycji w flotę.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

gru 02 2019 14:38 | mentalny w Własna firma

Ubezpieczanie firmy to aspekt prowadzenia działalności gospodarczej, który umyka wielu niedoświadczonym przedsiębiorcom. To niedopuszczalne przeoczenie! W biznesie, tak jak w życiu, warto być przygotowanym na niespodziewane wypadki i zdarzenia losowe. Także czynnik ludzki - pracownicy i kontrahenci - bywają zawodni. Zasady BHP, regulaminy i kontrakty służą temu, by zapobiec kryzysom, jednak nawet najlepsze regulacje nie uchronią nas przed wszystkimi wypadkami losowymi.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak firmy mogą utrzymać płynność finansową

mar 29 2019 10:25 | Marcin w Własna firma

Nie ma chyba firmy, która nie miałaby problemów z kontrahentami, którzy nie płacą za wystawione faktury na czas. Jak łatwo się domyśleć, taka sytuacja nie jest zbyt komfortowa, gdyż każdy biznesmen potrzebuje pieniędzy, by w prawidłowy i co ważne zaplanowany sposób rozwijać swoją firmę. Dlatego też każda osoba prowadząca swoją firmę powinna robić wszystko, by nie mieć zatorów płatniczych. Jak to zrobić? Poniżej podamy kilka wskazówek.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czym jest faktoring?

paź 19 2017 09:58 | mentalny w Własna firma

Prowadząc własną działalność gospodarczą, nie jest łatwo utrzymać płynność finansową. Dotyczy to zwłaszcza tych rodzajów działalności, w których stosuje się odroczenia płatności za wykonaną usługę lub dostarczony towar na dłuższy okres czasu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Jak sfinansować rozwój firmy

lis 04 2017 06:14 | Marcin w Własna firma

Często zdarza się, że osoba prowadząca swój własny biznes, chciała by go rozwinąć, ale nie ma na to wystarczających środków. A niestety trzeba je mieć, by kupić nowe produkty, maszyny, czy aby wybudować nową halę produkcyjną. Na całe szczęście, przedsiębiorcy mogą dzisiaj pozyskać środki finansowe “z zewnątrz”, dzięki czemu rozwój praktycznie każdej firmy jest możliwy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Niezapłacone faktury - zmora każdego freelancera

sie 30 2017 18:18 | mentalny w Własna firma

Praca na własny rachunek staje się coraz bardziej popularna. Wykonywanie zleceń dla różnych klientów to przyszłość zawodowa, według prognoz etat może odejść do lamusa wraz z wszystkimi rutynowymi zawodami, które dziś wykonują ludzie, a w niedługim czasie zaczną je wykonywać programy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy opłaca się pożyczać pieniądze na rozwój firmy

sie 22 2017 06:52 | Marcin w Własna firma

Marzenia o własnej firmie nie jest łatwo zrealizować. Albowiem dosyć ważnym czynnikiem, który determinuje rozwój biznesu, są ograniczenia finansowe, które niestety dotykają wielu z nas. I chociaż mamy doskonały pomysł na własną działalność, mamy profesjonalny biznesplan i wiele chęci do pracy, to jednak czasami bariera finansowa związana z rozpoczęciem działalności jest dla nas nie do przeskoczenia.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt obrotowy i 2 więcej...


Założenie spółki czy jej zakup? Co się bardziej...

sie 14 2017 01:38 | mentalny w Własna firma

Transformacja gospodarcza jaka miała miejsce po upadku systemu komunistycznego, wyzwoliła w naszych rodakach ogromną chęć do prowadzenia własnych interesów. Prywatne firmy, wyrastały wtedy jak „grzyby po deszczu”, gdyż prawie każdy chciał sprawdzić, cz...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Wirtualne biuro – nowa moda wśród biznesmenów

cze 22 2017 00:16 | mentalny w Własna firma

Coraz więc osób prowadzi działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu. Takie właśnie możliwości daje nam dzisiaj Internet, dzięki któremu, możemy szybko i łatwo kontaktować się z całym światem, wykonywać pracę, a do tego nie potrzeba nam wynajmowania biur, zatrudniania sekretarek itp.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak w prosty sposób kupić gotową spółkę?

cze 22 2017 00:24 | mentalny w Własna firma

Czas to pieniądz – doskonale zdaje sobie z tego każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Niestety wszyscy mamy tego czasu za mało i w każdej chwili, staramy się go jak najwięcej zaoszczędzić. Sporo czasu musimy też „stracić”, gdy zakładamy nową fir...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    firma

Czy banki pożyczą nam pieniądze na rozpoczęcie...

maj 12 2017 00:00 | mentalny w Własna firma

O własnej firmie marzy bardzo dużo osób. Jesteśmy wtedy niezależni, nie mam nad sobą szefa i możemy realizować własne pomysły. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na własną działalność gospodarczą. Część z nas, nie ma wystarczającej odwagi, część je...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Przekształcanie spółek - wszystko co musisz wie...

lut 14 2017 21:26 | mentalny w Własna firma

Przekształcanie spółki jest procesem, polegającym na zmianie jej formy prawnej. Celem przekształcenia jest dostosowanie formy prawnej podmiotu nie tylko do specyfiki prowadzonej aktualnie działalności, ale również do zmieniających się realiów ekonomicznych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    przekształcanie spółek, firma i 1 więcej...

Zakładasz firmę, ale nie dysponujesz biurem? Za...

paź 13 2016 09:50 | mentalny w Własna firma

Na pewno wile osób nie lubi pracy na etacie. Zwłaszcza tych pracujących w biurze. Czują się jak w więzieniu, gdy muszą stawiać się na swoim stanowisku pracy i muszą wykonywać polecenia swoich szefów. Na całe szczęście, współczesna technologia pozwala na wykonywanie wielu prac zdalnie, nawet bez wychodzenia z domu. W związku z tym, coraz więcej osób zastanawia się, czy nie najlepszym dla nich rozwiązaniem będzie założenie firmy w domu i świadczenie różnego rodzaju usług w czasie, który najbardziej im odpowiada.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    wirtualne biuro