Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy banki pożyczą nam pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej?


O własnej firmie marzy bardzo dużo osób. Jesteśmy wtedy niezależni, nie mam nad sobą szefa i możemy realizować własne pomysły. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na własną działalność gospodarczą. Część z nas, nie ma wystarczającej odwagi, część jest zbyt leniwa, a część po prostu nie ma na rozpoczęcie działalności wystarczającej ilości środków finansowych. Albowiem każdy zaje sobie sprawę, że musimy mieć pieniądze by kupić odpowiedni sprzęt, by wynająć biuro czy zatrudnić odpowiednich fachowców. Jeżeli jednak pomimo braku wystarczającej ilości środków w dalszym ciągu jesteśmy zdeterminowani by zostać biznesmenem możemy pieniądze pożyczyć. A jeżeli myślimy o pożyczce najczęściej nasze myśli kierujemy w stronę banków.

Okazuje się jednak, że uzyskanie kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej wcale nie jest takie proste. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć proste. Są to kredyty z punktu widzenia banków bardzo ryzykowne, więc istnieje duże ryzyko, że pożyczone pieniądze do banku nie wrócą. Oczywiście nie oznacza to, że na 100% pieniędzy nie otrzymamy, ale musimy po pierwsze wybrać odpowiedni bank, a po drugie do złożenia wniosku musimy się odpowiednio przygotować.

Jeżeli mamy zamiar ubiegać się o kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej, musimy przede wszystkim postarać się o jak najlepszy biznesplan. To właśnie w nim musimy podać jak najwięcej wyliczeń związanych z naszym przyszłymi planami związanymi z własną firmą. Powinny to być wyliczenia jak najbardziej szczegółowe i oparte na kilku wariantach. Bank będzie mógł wtedy ocenić, czy nasza inwestycja ma szansę na powodzenie i jeżeli uzna że tak, będziemy mieli większe szanse na uzyskanie kredytu.

Bez względu na to, czy chcemy otworzyć internetowy sklep w obuwiem, firmę budowlano – remontową czy też zespół muzyczny i będziemy w związku z tym ubiegać się o kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej, musimy do banku przedstawić bardzo dobre zabezpieczenie kredytu. Jak wiadomo, dla banku najlepszym zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, więc dla wnioskodawcy będzie to chyba najlepsze rozwiązanie. Jeżeli przyszły biznesmen nie ma własnej nieruchomości, zabezpieczeniem może być też nieruchomość osoby trzeciej, pod warunkiem że wyrazi ona na to zgodę i nie ma już wpisów w jej hipotece. Będziemy musieli dostarczyć do banku wycenę nieruchomości, a banki zwykle wymagają aby jej wartość była dwukrotnie wyższa niż kwota kredytu. Przy niższych kwotach, bank może zgodzić się na poręczyciela, który ma odpowiednio wysokie dochody.

Przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt na rozpoczęcie działalności, banki z całą pewnością wezmą też pod uwagę branżę, w jakiej przyszły biznesmen chce działać. Dlatego jeżeli chcemy otworzyć np. internetowy sklep z obuwiem, możemy mieć na uzyskanie takiego kredytu więcej szans, niż osoby które chcą założyć kolejną już w okolicy firmę budowlaną. Zakupy w sieci, cieszą się bowiem coraz to większym zainteresowaniem, więc jest to w oczach banku inwestycja bardziej perspektywiczna. Tym bardziej, jeżeli w naszym sklepie będą znajdowały się „na półkach” buty najwyższej jakości znanych marek, buty na „każdą kieszeń” nieco mniej znanych producentów itp. Po prostu mamy wtedy szansę na zdobycie klientów i wypracowanie odpowiedniego zysku. Oczywiście w naszym biznesplanie właściciel takiego sklepu z obuwiem, musi dokładnie opisać swoje plany, by na takim „obuwniczym” rynku zaistnieć. Wtedy szanse na kredyt znacznie wzrosną.
Jak już wspominaliśmy wcześniej, nie jest łatwo dostać kredyt na rozpoczęcie działalności. Procedura może się przeciągać, bank może stawiać przed wnioskodawcą coraz to nowe wymagania itp. Dlatego też aby ułatwić sobie zadanie, warto w tym przypadku skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Zna on dokładnie wymagania banków i gdy otrzyma od nas wszystkie niezbędne informacje może nam doradzić co zrobić i gdzie złożyć wniosek by jak najszybciej pieniądze uzyskać. Zwykle doradca kredytowy pomaga też w poszczególnych etapach związanych z uzyskaniem kredytu.

Na pewno nie jest łatwo uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednakże gdy wszystko potoczy się po naszych planach i bank zdecyduje się sfinansować nasze przedsięwzięcie, będziemy mogli cieszyć się z tego, że możemy działać „na swoim” i będziemy mogli realizować swoje marzenia, o własnej firmie.0 Komentarze