Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy opłaca się pożyczać pieniądze na rozwój firmy

kredyt obrotowy kredyt inwestycyjn kredyt na rozpoczęcie działa

Marzenia o własnej firmie nie jest łatwo zrealizować. Albowiem dosyć ważnym czynnikiem, który determinuje rozwój biznesu, są ograniczenia finansowe, które niestety dotykają wielu z nas. I chociaż mamy doskonały pomysł na własną działalność, mamy profesjonalny biznesplan i wiele chęci do pracy, to jednak czasami bariera finansowa związana z rozpoczęciem działalności jest dla nas nie do przeskoczenia.
Czy brak wystarczającej ilości środków oznacza, że o własnym biznesie nie powinniśmy wcale myśleć? Oczywiście że nie. Istnieje przecież wiele zewnętrznych źródeł finansowania, które mogą pomóc nam w realizacji naszych planów. Jak więc możemy zdobyć pieniądze? Najczęściej udajemy się do banku i składamy wniosek o kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To właśnie dzięki niemu, możemy dostać pieniądze, które posłużą nam na “rozruszanie” firmy. Takowe kredyty, są w ofertach wielu banków, jednakże nie jest powiedziane, że każdy bank nam takiego kredytu udzieli. Kredyty na rozpoczęcie działalności gospodarczej są bowiem obarczone sporym ryzykiem, gdyż nigdy do końca nie wiadomo, czy nowa firma zdobędzie klientów, czy będzie rozwijała się w sposób prawidłowy itp. Dlatego też bank będzie wymagał od nas dobrego biznesplanu i bardzo dobrego zabezpieczenia kredytu. Na pewno nasz wniosek będzie rozpatrywany bardzo wnikliwie, by wreszcie podjąć ostateczną decyzję. Jeżeli będzie ona pozytywna, dostaniemy pieniądze na rozpoczęcie naszego biznesu.

A co mają zrobić osoby, które działalność już prowadzą i chcą ją rozwinąć, ale nie posiadają na taki rozwój odpowiednich funduszy? Powinni oni złożyć w banku wniosek o kredyt inwestycyjny. Dzięki niemu, możemy uzyskać środki finansowe, za które rozbudujemy nasze magazyny, kupimy licencję na nowy produkt, czy też zatrudnimy nowych pracowników. Podobnie jak w przypadku kredytów dla nowych biznesmenów, kredyty inwestycyjne są także ryzykowne dla banku, więc możemy się spodziewać, że będą one od nas wymagały sporej ilości dokumentów. Nieodzowne stanie się także dobre zabezpieczenie, dzięki któremu bank będzie się starał zminimalizować ryzyko kredytowe.

Musimy też zdawać sobie sprawę z tego, że w czasie prowadzenia firmy, mogą nastąpić różnego rodzaju perturbacje finansowe. Dla przykładu jakiś klient spóźnia się z zapłatą za wystawioną przez nas fakturę. Aby firma posiadała w takim wypadku płynność finansową, warto postarać się o kredyt obrotowy w rachunku bieżącym. Dzięki niemu, w razie potrzeby możemy wykorzystać przyznany nam limit kredytowy i zapłacić za fakturę czy wypłacić pensje naszym pracownikom. Co ważne, zazwyczaj płacimy tu odsetki tylko od wykorzystanego przez nas zadłużenia, więc jest to dla nas bardzo korzystna opcja.

Czy prowadząc własną działalność warto korzystać z kredytów bankowych? Z całą pewnością nie powinniśmy się ich bać i w razie potrzeby nawet powinniśmy składać o nie wnioski. Jednakże musimy pamiętać, że pożyczone pieniądze musimy oddać, więc też nie przesadzajmy z kredytami, gdyż po jakimś czasie może się okazać, że nie mamy pieniędzy na terminową realizację naszych wszystkich długów.0 Komentarze