Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym jest e-faktoring?


Rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pozwala na utrzymanie płynności finansowej, dzięki specyfice swojego działania. Finansowanie elektroniczne to wygodniejsza, szybsza i łatwiejsza forma finansowania, która dla firm staje się często rozwiązaniem ich dotychczasowych problemów.
Sposób na klientów, którzy nie opłacają faktur w terminie

E-faktoring jest elektroniczną formą faktoringu – wszystkie procedury wykonać można za pośrednictwem serwis https://nfg.pl/. Pozwala sprawnie i szybko otrzymać pieniądze za faktury nie tylko dzięki łatwemu w obsłudze panelowi, ale również w wyniku dobrze zorganizowanej pracy firmy faktoringowej. Usługa finansowania polega na odkupieniu od klienta faktury przez instytucję finansową, która zajmuje się faktoringiem. Następnie przekazuje ona gotówkę na konto klienta, będącą częścią odkupionych należności. Oznacza to, że firma faktoringowa skupuje należności przedsiębiorstwa, których termin jeszcze nie upłynął, a klient zwraca jej pieniądze w wyznaczonym wcześniej terminie. Od całej procedury zazwyczaj naliczane są prowizje. Rozwiązanie to ma wiele zalet, a jedną z nich jest utrzymanie płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Firma nie musi obawiać się, że klient nie opłaci faktury w terminie. Rozwiązanie to dodatkowo przyciąga klientów do firmy, gdyż dla wielu z nich ważna jest możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem spłaty.

Dla kogo przeznaczony jest e-faktoring?

Korzyści, takie jak zachowanie płynności finansowej, stały dopływ kapitału obrotowego, szybki dostęp do środków finansowych czy możliwość wydłużenia terminu płatności za sprzedaż towarów i usług doskonale wpłyną na funkcjonowanie i rozwój małych i średnich firm. W transakcji e-faktoringu biorą udział trzy podmioty:
  • faktorant, czyli przedsiębiorca, który zbywa wierzytelność, a więc przedterminowe faktury
  • faktor, czyli instytucja finansowa – bank lub firma faktoringowa, która nabywa wierzytelność
  • dłużnik faktoringowy – klient przedsiębiorcy, który zobowiązał się do opłacenia faktury we wskazanym terminie.0 Komentarze