Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?


Ubezpieczanie firmy to aspekt prowadzenia działalności gospodarczej, który umyka wielu niedoświadczonym przedsiębiorcom. To niedopuszczalne przeoczenie! W biznesie, tak jak w życiu, warto być przygotowanym na niespodziewane wypadki i zdarzenia losowe. Także czynnik ludzki - pracownicy i kontrahenci - bywają zawodni. Zasady BHP, regulaminy i kontrakty służą temu, by zapobiec kryzysom, jednak nawet najlepsze regulacje nie uchronią nas przed wszystkimi wypadkami losowymi.
Po co się ubezpieczać?

Aby zminimalizować ich negatywne efekty, trzeba być zawczasu ubezpieczonym. Ubezpieczenie zamortyzuje straty finansowe, a także pozwoli na wypłatę ewentualnych odszkodowań, innymi słowy, zapewni ciągłość finansową przedsiębiorstwa w trudnym czasie. Kto wie, ile firm przetrwało czas kryzysu tylko i wyłącznie dzięki pieniądzom z ubezpieczenia? Zwłaszcza dla małych firm o niewielkim kapitale, czy nowych przedsiębiorców mogą mieć trudności z przetrwaniem nagłego braku pieniędzy. To oni powinni pamiętać o ubezpieczeniu swojej działalności i regularnym opłacaniu składek.

Różne firmy oferują różne ubezpieczenia. Jedne są tańsze, inne droższe, jednak cena nie powinna być głównym czynnikiem, który decyduje o tym, którą ofertę ubezpieczeniową wybierzemy dla naszej firmy. Dużo ważniejszy jest zakres ubezpieczenia. Określa on kiedy i na jakich warunkach, a także w jakich sytuacjach możemy liczyć na wypłatę odszkodowania. Ważne jest też jaką część poniesionych przez nas kosztów pokryje ubezpieczenie - czasem ubezpieczyciel pokrywa na przykład tylko koszty do pewnej kwoty, a czasem to my sami musimy ponieść koszty do danego pułapu, a z ubezpieczenia dostaniemy wszystko, co powyżej danej granicy.

OC działalności gospodarczej obejmuje również szkody wyrządzone przez pojazdy służbowe. Powiesz, że nie prowadzisz firmy transportowej ani przewozu osób? Wystarczy, że w twoim magazynie jest wózek widłowy, byś miał się o co martwić. Wypadki z udziałem firmowych pojazdów zdarzają się dosyć często i zazwyczaj są niezwykle kosztowne w skutkach. Jeżeli firma nie jest ubezpieczona i musi z własnej kieszeni pokryć wszelkie koszta, tak napraw, jak i odszkodowań, jakikolwiek wypadek może doprowadzić do bankructwa.

Najlepszy moment na wykupienie ubezpieczenia - kiedy to zrobić?

O ubezpieczeniu firmy najlepiej pomyśleć już na samym początku działalności. Możemy mieć nadzieję, że nie będzie ono potrzebne - że nie spotkają nas żadne wypadki, niedotrzymanie umowy i terminy, a żaden kontrahent nie nawali, jednak nadzieje te prędzej czy później okażą się płonne. W takim momencie warto być ubezpieczonym, gdyż młode przedsiębiorstwa zazwyczaj nie dysponują dużym zapasem finansowym, który pozwoliłby z własnej kieszeni pokryć straty i koszty. Jeśli zastanawiasz się, jak założyć firmę w Poznaniu, możesz skonsultować się z ekspertami z lokalnego biura rachunkowego, którzy pomagali otwierać i prowadzić już niejeden biznes. Doskonale wiedzą, jak wybrać ubezpieczenie, a przy okazji podpowiedzą ci, o co jeszcze należy zadbać startując z własną działalnością gospodarczą.0 Komentarze