Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak firmy mogą utrzymać płynność finansową


Nie ma chyba firmy, która nie miałaby problemów z kontrahentami, którzy nie płacą za wystawione faktury na czas. Jak łatwo się domyśleć, taka sytuacja nie jest zbyt komfortowa, gdyż każdy biznesmen potrzebuje pieniędzy, by w prawidłowy i co ważne zaplanowany sposób rozwijać swoją firmę. Dlatego też każda osoba prowadząca swoją firmę powinna robić wszystko, by nie mieć zatorów płatniczych. Jak to zrobić? Poniżej podamy kilka wskazówek.
Każdy biznesmen w czasie podpisywania nowych kontraktów, powinien w twardy i stanowczy sposób negocjować jak najkrótsze terminy płatności. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, zwłaszcza jeśli występujemy z pozycji “słabszego”, ale róbmy wszystko by nie czekać długo na pieniądze. Po podpisaniu umowy i wystawieniu faktury, monitorujmy jak wyglądają płatności. Jeżeli jakiś kontrahent spóźnia się z płatnościami, należy mu o nich przypomnieć. Można wysłać maila czy też zadzwonić by upomnieć się o pieniądze. Pamiętajmy, że taka praktyka powinna być stosowana zarówno w stosunku do nowych jak i do stałych klientów.

Jeżeli mamy wśród naszych klientów firmy, które mają długie odroczone płatności za faktury na 90 czy nawet 120 dni, może warto skorzystać z faktoringu. Dzięki temu, będziemy mieli od razu pieniądze, które możemy od razu wykorzystać w naszej działalności. Powie ktoś, że nie jest to opłacalne, gdyż nie dostaniemy całej kwoty jaka znajduje się na fakturze. To prawda, ale czasami lepiej jest “obrócić” mniejszą ilością pieniędzy, gdyż może to dać nam konkretny zysk, niż czekać na pieniądze kilka miesięcy.

A co jeśli pomimo upływu terminu płatności, nie dostajemy naszych pieniędzy? W takim wypadku warto podjąć współpracę z profesjonalistami, którzy pomogą nam odzyskać nasze pieniądze. Profesjonalne firmy windykacyjne wiedzą co robić, by należne nam środki znowu do nas wróciły. Czasami potrzeba do tego wstąpić na drogę sądową i tu znowu pomoc profesjonalistów może okazać się nieodzowna. I tutaj znowu chociaż musimy w związku z tym ponieść jakieś koszty, to po zakończeniu sprawy okaże się prawdopodobnie że warto było, gdyż wzrasta prawdopodobieństwo, że odzyskamy nasze pieniądze.

By zachować płynność finansową nie powinniśmy też mieć obaw przed korzystaniem z zewnętrznych źródeł finansowania. Dzięki nim będziemy mieli stały dostęp do środków finansowych, przez co nasza firma nie będzie miała zatorów płatniczych.0 Komentarze