Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak sfinansować rozwój firmy


Często zdarza się, że osoba prowadząca swój własny biznes, chciała by go rozwinąć, ale nie ma na to wystarczających środków. A niestety trzeba je mieć, by kupić nowe produkty, maszyny, czy aby wybudować nową halę produkcyjną. Na całe szczęście, przedsiębiorcy mogą dzisiaj pozyskać środki finansowe “z zewnątrz”, dzięki czemu rozwój praktycznie każdej firmy jest możliwy.
Jeszcze do niedawna, gdy firma chciała pozyskać pieniądze na rozwój, musiała złożyć wniosek o kredyt w banku. Albowiem inne sposoby na zdobycie dodatkowej gotówki były mocno ograniczone. Na całe szczęście, dzisiaj sytuacja zmieniła się diametralnie. Sposobów na sfinansowanie rozwoju firmy jest wiele, a niektóre z nich pokrótce omówimy.

Jednym ze sposobów na pozyskanie gotówki na rozwój, jest sprzedaż części akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ten sposób, jest zwłaszcza popularny wśród dużych firm, gdzie oprócz dodatkowych pieniędzy, w grę wchodzi też i prestiż. Ale ostatnio także i średnie firmy zaczynają sprzedawać akcje na GPW, gdyż jest to jeden z najtańszych sposobów na ekstra pieniądze dla firmy. Bardzo szybko rozwijającym się produktem finansowym w naszym kraju, jest także leasing. Co ciekawe, nie wszyscy wiedzą, że leasingować możemy nie tylko samochody, ale także i oprogramowanie komputerowe, czy też sprzęt elektroniczny.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym na pozyskanie pieniędzy na rozwój firmy, może też być skorzystanie z oferty inwestora z zewnątrz. W naszym kraju funkcjonuje coraz więcej funduszy typu private equity czy też venture capital, które w zamian za zainwestowane w firmy pieniądze, chcą część uzyskanych przez firmę zysków. Przedsiębiorcy coraz chętniej przystają na tę formę współpracy, albowiem często poza dodatkowymi środkami, fundusze pomagają w zarządzaniu firmą, w optymalizacji kosztów itp. Jednakże należy sobie zdawać sprawę z tego, że nie każdy przedsiębiorca będzie skłonny do współpracy z funduszami. Albowiem musi on podzielić się nie tylko firmą, ale i częścią wypracowanego zysku.

Oczywiście sposobów na pozyskanie środków na rozwój firmy jest więcej. I dla każdego przedsiębiorcy, jest to bardzo dobra wiadomość. Albowiem dzięki temu, może pozyskać pieniądze w sposób, który najbardziej mu odpowiada i który najbardziej według niego rozwinie firmę.0 Komentarze