Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jak w prosty sposób kupić gotową spółkę?

firma

Czas to pieniądz – doskonale zdaje sobie z tego każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Niestety wszyscy mamy tego czasu za mało i w każdej chwili, staramy się go jak najwięcej zaoszczędzić. Sporo czasu musimy też „stracić”, gdy zakładamy nową firmę. Nie każdy ma czas i ochotę, aby chodzić od urzędu do urzędu, wypełniać niezbędne do rozpoczęcia działalności dokumenty, otwierać konta w banku itp. Na całe szczęście, dzisiaj można kupić gotową spółkę, co uchroni nas przed różnego rodzaju formalnościami.

W naszym kraju, funkcjonuje wiele firm, które dają możliwość swoim klientom kupna gotowej już spółki (jedną z nich jest firma Excelio). W ich ofercie znajduje się kompleksowa usługa, związana z tworzeniem czy też sprzedażą gotowych spółek handlowych. Osoby, które są zainteresowane kupnem takiej spółki, mogą sobie wybrać jej rodzaj (Spółka z o.o, Spółka Jawna, Spółka Komandytowa, Spółka Akcyjna). Jeżeli ktoś nie wie jaka forma działalności będzie dla niego najlepsza, z całą pewnością pracownicy takich firm doradzą, jaką formę przybrać, aby czerpać ze swojej działalności jak największe korzyści.

Jak łatwo się domyśleć, sprzedawane spółki, są wolne od zobowiązań i nie mają wad prawnych. Posiadają numer KRS, REGON a także NIP. Zazwyczaj mają także konto bankowe. Dotyczy to spółek nowych. Ale firmy sprzedają też spółki „z historią”. Po prostu niektóre osoby, chcą skończyć swoją działalność i sprzedają spółkę. Oczywiście, zanim zostaną one sprzedane, są one sprawdzane przez Kancelarie Prawne, czy nie mają one jakichś zaległości finansowych czy kłopotów z prawem. Takie spółki mają już swoją historię kredytową, więc można od razu rozmawiać z bankiem na temat ewentualnego kredytu.

Czy warto więc kupić gotową spółkę? Na pewno warto rozważyć taką opcję. Pozwoli to na spore oszczędności związane z czasem, a także z niepotrzebnymi nerwami, które zwykle tracimy, gdy załatwiamy jakieś urzędowe sprawy. A jeżeli potrzebujemy na rozwój firmy dodatkowych pieniędzy, możemy zawsze kupić spółkę z historią, która jest już znana bankom i w których możemy złożyć wniosek o kredyt.0 Komentarze