Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak w prosty sposób kupić gotową spółkę?

firma

Czas to pieniądz – doskonale zdaje sobie z tego każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Niestety wszyscy mamy tego czasu za mało i w każdej chwili, staramy się go jak najwięcej zaoszczędzić. Sporo czasu musimy też „stracić”, gdy zakładamy nową firmę. Nie każdy ma czas i ochotę, aby chodzić od urzędu do urzędu, wypełniać niezbędne do rozpoczęcia działalności dokumenty, otwierać konta w banku itp. Na całe szczęście, dzisiaj można kupić gotową spółkę, co uchroni nas przed różnego rodzaju formalnościami.

W naszym kraju, funkcjonuje wiele firm, które dają możliwość swoim klientom kupna gotowej już spółki (jedną z nich jest firma Excelio). W ich ofercie znajduje się kompleksowa usługa, związana z tworzeniem czy też sprzedażą gotowych spółek handlowych. Osoby, które są zainteresowane kupnem takiej spółki, mogą sobie wybrać jej rodzaj (Spółka z o.o, Spółka Jawna, Spółka Komandytowa, Spółka Akcyjna). Jeżeli ktoś nie wie jaka forma działalności będzie dla niego najlepsza, z całą pewnością pracownicy takich firm doradzą, jaką formę przybrać, aby czerpać ze swojej działalności jak największe korzyści.

Jak łatwo się domyśleć, sprzedawane spółki, są wolne od zobowiązań i nie mają wad prawnych. Posiadają numer KRS, REGON a także NIP. Zazwyczaj mają także konto bankowe. Dotyczy to spółek nowych. Ale firmy sprzedają też spółki „z historią”. Po prostu niektóre osoby, chcą skończyć swoją działalność i sprzedają spółkę. Oczywiście, zanim zostaną one sprzedane, są one sprawdzane przez Kancelarie Prawne, czy nie mają one jakichś zaległości finansowych czy kłopotów z prawem. Takie spółki mają już swoją historię kredytową, więc można od razu rozmawiać z bankiem na temat ewentualnego kredytu.

Czy warto więc kupić gotową spółkę? Na pewno warto rozważyć taką opcję. Pozwoli to na spore oszczędności związane z czasem, a także z niepotrzebnymi nerwami, które zwykle tracimy, gdy załatwiamy jakieś urzędowe sprawy. A jeżeli potrzebujemy na rozwój firmy dodatkowych pieniędzy, możemy zawsze kupić spółkę z historią, która jest już znana bankom i w których możemy złożyć wniosek o kredyt.0 Komentarze