Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kasy fiskalnej?


Kasa fiskalna to urządzenie, które niezbędne jest do prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku tych przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do ewidencjonowania swojej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup wspomnianego urządzenia?
Kasa fiskalna stacjonarna czy mobilna?

Przedsiębiorcy, którzy zmuszeni są do nabycia urządzenia fiskalnego, najczęściej zastanawiają się nad tym, czy zdecydować się na zakup kasy fiskalnej stacjonarnej, czy też mobilnej. Warto w tym przypadku mieć na względzie przede wszystkim rodzaj prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej. Z reguły handel najczęściej ma charakter stacjonarny, dlatego też, jeśli chodzi o kasy fiskalne kraków, to najlepiej w tym przypadku sprawdzają się kasy fiskalne stacjonarne. Oczywiście niektórzy przedsiębiorcy handlują swoimi towarami w różnych miejscach, dlatego też w takiej sytuacji powinni zdecydować się na zakup kasy fiskalnej mobilnej. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku przedsiębiorców, którzy zamiast towarów oferują klientom swoje usługi (i to głównie poza miejscem prowadzenia swojej działalności). Jeśli zatem przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż stacjonarną, to powinien wybrać urządzenie fiskalne, które przez cały czas będzie znajdowało się w miejscu wykonywania działalności, czyli tzw. kasę stacjonarną. Jeśli jednak ma pewność tego, że czasami będzie musiał udać się osobiście do swojego klienta, to powinien zdecydować się na zakup kasy mobilne. Wybór odpowiedniej kasy jest niezwykle ważny, ponieważ fakt ten należy w odpowiednim czasie zgłosić w Urzędzie Skarbowym.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując kasę fiskalną?

Podczas zakupu kasy fiskalnej warto również zwrócić uwagę na trwałość i niezawodność urządzenia, niski koszt eksploatacji, intuicyjną obsługę urządzenia fiskalnego, łatwość utrzymania kasy w czystości, a także na opinię o firmie, która przeprowadzać będzie serwis urządzenia oraz jego przeglądy okresowe.0 Komentarze