Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdolność kredytowa


Jak karta kredytowa wpływa na naszą zdolność kr...

maj 21 2019 19:49 | Marcin w Zdolność kredytowa

Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kartę kredytową. Jest to doskonały produkt, który daje nam bezpieczeństwo i sprawia, że w miarę potrzeby możemy szybko pożyczyć dodatkowe pieniądze. W związku z tym nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób nosi ją w swoim portfelu. Jedni używają ją często inni tylko sporadycznie. I na pewno niewiele osób zastanawia się jak karta kredytowa wpływa na naszą zdolność kredytową. A ma dosyć istotny wpływ. Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa i 1 więcej...

Zdolność kredytowa - jak ją sprawdzić i ewentua...

wrz 15 2018 14:32 | mentalny w Zdolność kredytowa

Osoby, które chcą wziąć kredyt gotówkowy, bardzo często zastanawiają się nad tym, jaka kwota jest w ich zasięgu. Określa to zdolność kredytowa, którą da się sprawdzić, by ocenić, czy może się wziąć kredyt oraz czy będzie się w stanie regularnie spłacać jego raty.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    zdolność kredytowa

Dlaczego banki wyliczają zdolność kredytową

sie 25 2018 08:01 | Marcin w Zdolność kredytowa

Każdy kto pożycza komuś pieniądze chce, by w określonym czasie wróciły do pierwotnego właściciela. Nie inaczej jest też i w przypadku banków. Instytucje te udzielając pożyczek czy kredytów robią wszystko, aby w prawidłowy sposób oszacować ryzyko kredytowe, co zwiększa prawdopodobieństwo terminowego odzyskania długu. Jednym z elementów oceny ryzyka kredytowego, jest określenie zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    zdolność kredytowa


Czy wiek wpływa na naszą zdolność kredytową

cze 05 2018 19:03 | Marcin w Zdolność kredytowa

Jednym z najważniejszych czynników jakie bank bierze pod uwagę w czasie rozpatrywania wniosku kredytowego jest wyliczenie naszej zdolności kredytowej. Jest ona nam potrzebna by bank miał pewność, że pieniądze które nam pożyczy we wskazanym w umowie kredytowej czasie do niego wrócą. Najważniejszymi czynnikami które banki biorą pod uwagę, w czasie wyliczania zdolności kredytowej są oczywiście nasze dochody i nasze miesięczne koszty. Ale jest jeszcze jeden czynnik, na który banki zwracają baczną uwagę. Jest nim wiek osoby, która ubiega się o kredyt.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy można pożyczyć pieniądze, bez udokumentowan...

lut 06 2018 16:34 | Marcin w Zdolność kredytowa

Nie wszyscy mają możliwość pracy na pełnym etacie, z podpisaną umową o pracę. Spora część osób i to zresztą z różnych względów, pracuje “na czarno”, czyli bez umowy. Z jednej strony mogą oni dzięki temu więcej zarobić, gdyż pracodawca nie musi płacić za nich wielu składek i może się z nimi “podzielić” tym zyskiem, ale z drugiej strony nie są oni ubezpieczeni, nie mają odsyłanych składek na ubezpieczenie itp. A jak wygląda sprawa pożyczenia pieniędzy w przypadku braku legalnego zatrudnienia?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Komu banki mogą pożyczyć pieniądze

lis 07 2017 07:28 | Marcin w Zdolność kredytowa

Składając w banku wniosek o kredyt, mamy zawsze nadzieję, że będzie on miał decyzję pozytywną. Tymczasem często zdarza się, że niestety nasz wniosek zostanie odrzucany. Często zastanawiamy się wtedy, komu banki mogą pożyczać pieniądze i czym kierują się, gdy podejmują decyzję kredytową.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak bank liczy naszą zdolność kredytową

cze 09 2017 08:03 | Marcin w Zdolność kredytowa

Składając wniosek o kredyt, bez względu na to, czy dotyczy to kredytów gotówkowych, hipotecznych czy innych, zawsze musimy mieć tzw. „zdolność kredytową”. Mówiąc prościej, musimy mieć zdolność, do terminowej spłaty naszych zobowiązań. Oznacza to, że nasze dochody, muszą być na tyle wysokie, że po zapłaceniu wszystkich rachunków, po dokonaniu zakupów itp., musi nam zostać w naszym domowym budżecie wystarczająca kwota, by spłacić naszą miesięczną ratę.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    zdolność kredytowa, kredyt i 1 więcej...


Jak za darmo sprawdzić BIK i swoją historię kre...

lut 09 2017 20:00 | mentalny w Zdolność kredytowa

Na hasło Biuro Informacji Kredytowej, większość z nas dostaje gęsiej skórki. A wszystko dlatego, że nie do końca wiemy czym ta instytucja się zajmuje i jak bardzo gromadzone przez nią dane, mogą pomóc nam w uzyskaniu pożyczki czy kredytu

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    -----    bik, jak sprawdzić bik i 1 więcej...

Jak poprawić swoją zdolność kredytową

lis 03 2016 10:24 | Marcin w Zdolność kredytowa

Złożyłeś wniosek o kredyt, a bank ci go odmówił, gdyż nie masz zdolności kredytowej? Nie załamuj się. Wiele osób ma z nią problemy. Banki coraz bardziej zaostrzają swoje wymagania wobec klientów, więc by spełnić ich warunki, musimy się czasami nieźle nakombinować. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które pomogą Ci poprawić Twoją zdolność kredytową i ułatwić uzyskanie kredytu w banku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czym jest zdolność kredytowa

lis 02 2016 21:57 | Marcin w Zdolność kredytowa

Czego boją się najbardziej klienci składający wniosek o kredyt w banku? Oczywiście jak bank wyliczy ich zdolność kredytową. To właśnie od niej najczęściej zależy czy kredyt zostanie przyznany czy też nie. Ale nie wszyscy do końca wiedzą, co to dokładnie zdolność kredytowa jest i dlaczego jest ona taka ważna.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----