Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy można pożyczyć pieniądze, bez udokumentowanego dochodu


Nie wszyscy mają możliwość pracy na pełnym etacie, z podpisaną umową o pracę. Spora część osób i to zresztą z różnych względów, pracuje “na czarno”, czyli bez umowy. Z jednej strony mogą oni dzięki temu więcej zarobić, gdyż pracodawca nie musi płacić za nich wielu składek i może się z nimi “podzielić” tym zyskiem, ale z drugiej strony nie są oni ubezpieczeni, nie mają odsyłanych składek na ubezpieczenie itp. A jak wygląda sprawa pożyczenia pieniędzy w przypadku braku legalnego zatrudnienia?
Na pewno osoby które nie mogą udokumentować swojego dochodu, nie dostaną kredytu czy pożyczki w banku. Instytucje te, dosyć dokładnie sprawdzają zdolność kredytową, a do tego potrzebne jest zaświadczenie z zakładu pracy, odcinek renty czy emerytury. Jeżeli nie mamy ich ze sobą, bank nie udzieli nam kredytu, gdyż nie ma możliwości wyliczenia zdolności kredytowej. Bank może wprawdzie opierać się o wyciągi z banku, jeżeli wpływy są systematyczne, ale nie zawsze to wystarcza.

Nieco inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe. Tutaj w zdecydowanej większości nie musimy udokumentować naszych dochodów, więc możemy podać w czasie rejestracji, że zarabiamy miesięcznie 1 500 zł i firmy to zaakceptują. Tylko ich niewielka część, wymaga od nas przesłania kopii zaświadczenia z zakładu pracy lub też wyciągu z banku. Więc jeżeli chcemy pożyczyć pieniądze, a nie mamy jak udowodnić naszych dochodów, możemy złożyć wniosek w firmie pożyczkowej. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są to pożyczki o wiele droższe niż te udzielane przez banki.

A czy bez zaświadczeń o dochodach pożyczymy pieniądze od osób prywatnych? Oczywiście tak. I to zarówno za pośrednictwem tzw. pożyczek społecznościowych, jak i bezpośrednio od Inwestora. Jednakże i tutaj musimy się liczyć z tym, że będzie ona nieco droższa, niż w przypadku osób posiadających stałe dochody, które można udokumentować.0 Komentarze