Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy wiek wpływa na naszą zdolność kredytową


Jednym z najważniejszych czynników jakie bank bierze pod uwagę w czasie rozpatrywania wniosku kredytowego jest wyliczenie naszej zdolności kredytowej. Jest ona nam potrzebna by bank miał pewność, że pieniądze które nam pożyczy we wskazanym w umowie kredytowej czasie do niego wrócą. Najważniejszymi czynnikami które banki biorą pod uwagę, w czasie wyliczania zdolności kredytowej są oczywiście nasze dochody i nasze miesięczne koszty. Ale jest jeszcze jeden czynnik, na który banki zwracają baczną uwagę. Jest nim wiek osoby, która ubiega się o kredyt.
Dlaczego wiek jest dla banku taki ważny? Daje tej instytucji wiele ważnych wskazówek. Jeżeli jesteśmy jeszcze młodzi (18-25 lat) i dopiero zaczynamy naszą karierę zawodową, nie mamy często stabilnego zatrudnienia, częściej zmieniamy miejsce pracy, a ponadto musimy uważać, gdyż w razie ewentualnych zwolnień w zakładzie pracy, najmłodsze osoby są zwalniane w pierwszym rzędzie. Dla banku jest to pewnego rodzaju ryzyko, które musi brać pod uwagę. A co z osobami starszymi (powyżej 60 lat)? Otóż w tym wypadku bank musi brać pod uwagę fakt, że osoba w takim wieku wkrótce przejdzie na emeryturę, więc jej dochody prawdopodobnie się zmniejszą. U osób w takim wieku istnieje także o wiele większe prawdopodobieństwo choroby, która także może sprawić, że dochody takich osób spadną. I oczywiście banki muszą brać pod uwagę ewentualną śmierć kredytobiorcy, co także może sprawić, że będą problemy z odzyskaniem pieniędzy.

Dla banku wiek jest bardzo istotnym czynnikiem w czasie wyliczania zdolności kredytowej, zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych. W związku z tym osoby w starszym wieku, mogą dostać kredyt na krótszy okres niż początkowo wnioskowali, a ponadto warunki kredytu mogą być nieco gorsze. Aby zminimalizować ryzyko kredytowe, bank może wymagać od takich osób obowiązkowego ubezpieczenia na życie. Ale o kredyt możemy ubiegać się w każdym wieku. Gdyż bez względu na wiek, możemy potrzebować dodatkowych pieniędzy i zawsze mamy szansę, że je uzyskamy.0 Komentarze