Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak karta kredytowa wpływa na naszą zdolność kredytową

karta kredytowa zdolność kredytowa

Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kartę kredytową. Jest to doskonały produkt, który daje nam bezpieczeństwo i sprawia, że w miarę potrzeby możemy szybko pożyczyć dodatkowe pieniądze. W związku z tym nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób nosi ją w swoim portfelu. Jedni używają ją często inni tylko sporadycznie. I na pewno niewiele osób zastanawia się jak karta kredytowa wpływa na naszą zdolność kredytową. A ma dosyć istotny wpływ. Postaramy się to wyjaśnić.
Karta kredytowa to nic innego jak specyficzna pożyczka. Bank daje nam możliwość zadłużania się do pewnej kwoty i co ważne, odsetki płacimy tylko od wykorzystanego zadłużenia. Jeśli spłacimy zadłużenie - nasz limit się odnawia. I tak do momentu zakończenia umowy, kiedy to powinniśmy wyjść “na zero”. Jednakże wiele banków pozwala nam automatycznie przedłużać okres ważności karty, oczywiście po podpisaniu stosownej umowy. Ale skoro karta kredytowa to pożyczka, to na pewno ma wpływ na naszą zdolność kredytową. I jest to prawda. Bez względu na to czy korzystamy z niej często czy też wcale, jeśli złożymy w banku wniosek o kredyt, a w naszym portfelu znajduje się “kredytówka” bank będzie musiał wziąć ją pod uwagę, przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Przyjmuje to tego specjalny przelicznik który w zależności od banku waha się od 1 do 4%. Jak wyglądają takie wyliczenia? Załóżmy że posiadamy kartę kredytową z limitem zadłużenie 8 000 zł a bank w którym składamy wniosek stosuje przelicznik 3 %. Mnożymy więc 8000 x 3% i wychodzi nam 240 zł. A więc bank przy wyliczaniu naszej zdolności kredytowej przyjmie, że miesięczne koszty karty kredytowej to 240 zł.

Musimy więc przyznać, że karta kredytowa ma dosyć istotny wpływ na naszą zdolność kredytową. Jeśli więc nie używamy jej zbyt często, a chcemy złożyć w banku wniosek o jakiś kredyt, powinniśmy ją zamknąć, aby nasza zdolność kredytowa poprawiła się. Dzięki temu dostaniemy kredyt łatwiej, a jego warunki powinny być lepsze.0 Komentarze