Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jak poprawić swoją zdolność kredytową


Złożyłeś wniosek o kredyt, a bank ci go odmówił, gdyż nie masz zdolności kredytowej? Nie załamuj się. Wiele osób ma z nią problemy. Banki coraz bardziej zaostrzają swoje wymagania wobec klientów, więc by spełnić ich warunki, musimy się czasami nieźle nakombinować. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które pomogą Ci poprawić Twoją zdolność kredytową i ułatwić uzyskanie kredytu w banku.

  • Zrezygnuj z karty kredytowej i z debetu na koncie. Jeżeli masz w swoim portfelu kartę kredytową z której nie korzystasz – oddaj ją do banku, który Ci ją wydał. Podobnie zrezygnuj z debetu. Nawet jeżeli z tych produktów nie korzystasz, bank w którym składasz wniosek o kredyt i tak weźmie je pod uwagę w swoich wyliczeniach.

  • Spróbuj spłacić swoje kredyty. Jeżeli masz już jakieś zobowiązania, spróbuj je spłacić. Dzięki temu bank nie będzie brał ich pod uwagę przy analizie nowego wniosku.

  • Zadbaj o swoją historię kredytową. Bank który będzie analizował Twój wniosek, bacznie przyjrzy się Twojej historii kredytowej zgromadzonej w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli będzie ona dobra, na pewno spojrzy na Ciebie bardziej przychylnym okiem. Jeżeli takowej historii nie masz, także możesz mieć kłopoty z uzyskaniem kredytu.

  • Wydłuż okres spłaty zadłużenia. Ten prosty zabieg, może zmniejszyć wysokość miesięcznych rat, co pozytywnie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Aby nie zwiększać całkowitych kosztów kredytu, możesz go spłacić wcześniej.

  • Wybierz raty równe. Decydując się na spłatę kredytu w równych ratach, poprawisz swoją zdolność kredytową, gdyż takie raty są na początku spłaty niższe, niż raty w systemie spłaty z ratami malejącymi.

  • Postaraj się o dodatkowe dochody. Aby poprawić swoją zdolność kredytową, postaraj się o dodatkowe dochody. Mogą to być nadgodziny w twoim zakładzie pracy, a może praca na weekend. Banki na pewno wezmą te wpływy pod uwagę.

  • Zaproponuj dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki temu bank będzie ponosił mniejsze ryzyko kredytowe i chętniej udzieli Ci kredytu.

Brak zdolności kredytowej w jednym banku, wcale nie oznacza, że nie mamy szansy na kredyt w innym. Zwłaszcza jeśli „popracujemy” nad naszą zdolnością kredytową. Dlatego zawsze warto próbować, aż w końcu się nam uda.0 Komentarze