Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Komu banki mogą pożyczyć pieniądze


Składając w banku wniosek o kredyt, mamy zawsze nadzieję, że będzie on miał decyzję pozytywną. Tymczasem często zdarza się, że niestety nasz wniosek zostanie odrzucany. Często zastanawiamy się wtedy, komu banki mogą pożyczać pieniądze i czym kierują się, gdy podejmują decyzję kredytową.
Banki przeznaczają na akcje kredytową środki, które zdeponowały w nich klienci. W związku z tym, muszą one liczyć się z tym, że po jakimś czasie klienci ci będą chcieli je odzyskać. Nie mogą więc pożyczać je każdemu, gdyż nie każdy będzie w stanie oddać kredyt na czas. Dlatego tak ważna podczas rozpatrywania każdego wniosku kredytowego jest zdolność kredytowa. Mówiąc najprościej, jest to sprawdzanie, czy dany wnioskodawca zarabia wystarczająco dużo, aby po odliczeniu kosztów, pozostały mu jeszcze pieniądze na spłatę raty do banku. W związku z tym, im różnica między naszymi przychodami a kosztami miesięcznymi jest większa, tym łatwiej kredyt dostaniemy. Od naszej zdolności kredytowej będzie zależało też, jaką kwotę możemy uzyskać i na jaki okres czasu możemy kredyt zaciągnąć. Dlatego też warto zadbać o to, by nasza zdolność była jak najlepsza.

Kolejnym niezmiernie ważnym elementem w czasie rozpatrywania wniosku o kredyt jest tzw. historia kredytowa. Mówiąc prościej, banki sprawdzają jak wyglądała spłata naszych wcześniejszych zobowiązań. Jeżeli wszystkie nasze raty były spłacane terminowo lub z niewielkim opóźnieniem - mamy o wiele większe szanse na uzyskanie kredytu niż osoby, które w przeszłości miały częste opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań. Co więcej, banki dosyć nieufnie patrzą też na osoby, które wcześniej nie miały żadnych kredytów czy pożyczek. Dlatego warto postarać się o stworzenie sobie jak najlepszej historii kredytowej. Możemy to zrobić kupując coś na raty, czy też posługując się kartą kredytową - nawet z niskim limitem.

Oprócz zdolności kredytowej i historii kredytowej, dla banku dosyć istotną sprawą jest też zabezpieczenie kredytu. Dotyczy to zwłaszcza kredytów zaciąganych na wysokie kwoty, a więc kredytów hipotecznych. Jest to dla banków bardzo ważne, gdyż w razie gdyby kredytobiorca nie spłacał swoich zobowiązań, dzięki zabezpieczeniu bank może pożyczone pieniądze odzyskać. Rodzaj zabezpieczenia w dużej mierze zależy od rodzaju kredytu i od jego wysokości. Oczywiście dla banku najlepszym zabezpieczeniem jest hipoteka i w związku z tym min dlatego kredyty hipoteczne należą do najtańszych na rynku.

Jak widać rozpatrywanie wniosku kredytowego jest sprawą dosyć skomplikowaną i złożoną. Banki muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, by zdecydować czy danemu klientowi można zaufać i pożyczyć mu pieniądze. Musimy jednak wiedzieć, że każdy bank ma swoje procedury związane z rozpatrywaniem wniosku. I dlatego jeżeli w jednej placówce bankowej nie otrzymaliśmy kredytu, warto złożyć wniosek w innym banku, gdyż może w nim będziemy spełniać wszelkie wymagane kryteria i pieniądze zostaną nam pożyczone.0 Komentarze