Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Kategorie


Aktualności finansowe Kanał RSS 82 artykuły

Dlaczego Rada Polityki Pieniężnej będzie podnos...
lis 03 2021  Chyba każdy ekspert związany z finansami mówi, że Rada Polityki Pieniężnej w najbliższym czasie będzie wielokrotnie podnosić stopy procentowe. Co więcej, wielu z nich twierdzi, że powinna to już zrobić jakiś temu. Dlaczego zaistniała taka sytuacja? Postaramy się to wytłumaczyć.

Promocje produktów finansowych Kanał RSS 9 artykuły

Zagraniczne promocje bankowe. Czy Polacy mogą n...
mar 22 2022  Postępujący rozwój bankowości internetowej pozwala bankom zwiększać swoje zasięgi. W związku z tym trwa rywalizacja o nowych klientów. Szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają...

Kredyty gotówkowe Kanał RSS 46 artykuły

Dlaczego nie warto kłamać we wniosku kredytowym?
wrz 09 2022  Ze względu na łatwość i szybkość wypełniania wniosku o kredyt, wiele osób ulega pokusie i przedstawia w nim nie do końca prawdziwe informacje. W zamierzeniu mają one pomóc w pozytywnym rozpatrzeniu decyzji, a tym samym zwiększyć szansę uzyskania pożyczki. We wniosku kredytowym nie warto jednak kłamać, ponieważ jest to traktowane jako oszustwo i może mieć poważne konsekwencje. Banki dokładnie weryfikują wszystkie informacje, a jakiekolwiek nieścisłości są oceniane bardzo negatywnie.

Kredyty hipoteczne Kanał RSS 57 artykuły

Czy kredyty frankowe wzrosną?
paź 25 2022  W ostatnich miesiącach wiele mówi się o kredytobiorcach złotówkowych, którzy muszą zmagać się ze stale rosnącymi ratami kredytu. W niezbyt dobrej sytuacji są również frankowicze, którzy – po raz kolejny – muszą liczyć się ze wzrostem rat. No właśnie, czy kredyty frankowe wzrosną?

Kredyty samochodowe i leasing Kanał RSS 18 artykuły

Kalkulator kredytów samochodowych i inne narzęd...
lut 25 2022  Kiedy w salonie samochodowym siadasz naprzeciwko sprzedawcy, który z dumą i radością pokazuje Ci swoją ofertę, jesteś zapewne przekonany, że to Twój partner, który pomoże Ci możliwie korz...

Kredyty dla firm Kanał RSS 11 artykuły

Na co można wykorzystać kredyt inwestycyjny
paź 13 2020  Prowadząc biznes musimy od czasu zainwestować środki by go rozwijać. Najlepszym rozwiązaniem jest oszczędzanie pieniędzy, by czekały one na odpowiedni moment, ale nie zawsze jest taka możliwość. W związku z tym, często osoby prowadzące działalność muszą posiłkować się środkami z zewnątrz. I jak łatwo się domyśleć, najczęściej biznesmeni w razie potrzeby udają się od banku, by zaciągnąć kredyt inwestycyjny.

Pożyczki pozbankowe Kanał RSS 153 artykuły

Pożyczki z komornikiem - jak wybrać najlepszą?...
mar 23 2023  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wybrać najlepszą pożyczkę z komornikiem? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule, rozwiejemy wszelkie wątpliwości, abyś mógł z łatwością wybrać najbardziej korzystną ofertę, nawet jeśli na twoim koncie gości komornik. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest analiza ofert, cierpliwość i świadome podejmowanie decyzji. Gotowy? Zaczynamy!

Pożyczki społecznościowe Kanał RSS 7 artykuły

Pożyczki społecznościowe – czym jest social len...
wrz 18 2019  Chcesz pożyczyć pieniądze? Możesz zrobić to w banku lub firmie pożyczkowej, ale warto także sprawdzić pożyczki społecznościowe. Co to jest?

Zdolność kredytowa Kanał RSS 15 artykuły

Dlaczego warto poprawiać swój scoring kredytowy
kwi 08 2021  Banki to ogromne instytucje, które zarządzają miliardami złotych. Są to najczęściej pieniądze klientów, a więc instytucje te muszą dbać, aby ich nie stracić. Jak łatwo się domyślić, sporym ryzykiem dla banków są udzielane kredyty. Nigdy nie można być pewnym, czy osoba która chce zaciągnąć kredyt spłaci go na warunkach uzgodnionych w czasie rozpatrywania wniosku. Dlatego też banki starają się robić wszystko, by ograniczyć ryzyko kredytowe. Jednym z elementów tych działań scoring kredytowy. Pomaga on w indywidualnej ocenie klientów i minimalizuje ryzyko związane z kredytami.

Mądre pożyczanie Kanał RSS 97 artykuły

Czy warto korzystać z kredytu konsolidacyjnego
paź 11 2021  Jak mówią statystyki Narodowego Banku Polskiego czy Biura Informacji Kredytowej, zadłużonych (w różnej formie) jest kilka milionów naszych rodaków. Na pewno sprzyjają temu historycznie niskie stopy procentowe, czy też łatwość, z jakim możemy pożyczyć pieniądze w baku czy w firmie pożyczkowej. Jeżeli pożyczamy z pełną świadomością i kontrolujemy spłatę naszych długów – nie jest to większy problem. Jednakże wielu z zadłużonych, zaczyna mieć kłopoty z terminową obsługą długów. Może to doprowadzić do spirali zadłużenia, która jest już ogromnym problemem dla domowego budżetu. Dlatego też każdy kto ma problemy ze spłatą długów, powinien zastanowić się, czy nie warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Rejestry dłużników Kanał RSS 12 artykuły

Czy Biuro Informacji Kredytowej (BIK) może pomó...
wrz 10 2021  Dla większości ludzi, Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jest instytucją, która nie jest powszechnie lubiana. Jak głoszą „pogłoski” to właśnie tam tworzy się „czarne listy” osób, które nie dostaną nigdzie kredytów czy pożyczek. Tymczasem BIK ma zupełnie inne zadanie. Dla większości z bankowych klientów, wręcz jest to instytucja pomocna, dzięki której mamy ułatwione zadanie, w momencie wnioskowania o kredyt. Zastanówmy się więc, jak Biuro Informacji Kredytowej pomaga nam w pożyczeniu pieniędzy.

Oddłużanie Kanał RSS 24 artykuły

Gdzie zwrócić się o pomoc dla zadłużonych firm?...
lut 18 2022  Obecnie można łatwo wpaść w spiralę zadłużenia, szczególnie jeśli ktoś zaciąga chwilówki i nie spłaca ich w terminie. Parabanki udzielają pożyczek osobom młodym, nie trzeba mieć stałego z...

Finanse osobiste Kanał RSS 80 artykuły

Kompletny poradnik jak dbać o swoje finanse
gru 13 2022  Istnieje wiele błędnych przekonań dotyczących pieniędzy i gospodarki. Jednym z najczęstszych jest pomysł, że możesz być bogaty, jeśli pracujesz wystarczająco ciężko. To nie jest prawda. Bogactwo jest iloczynem czasu, ryzyka i szczęścia. Pierwszym krokiem do zadbania o swoje finanse jest poznanie swojej wartości netto i zrozumienie, ile pieniędzy zarabiasz miesięcznie. Musisz także wiedzieć, ile masz zadłużenia i jakie są stopy procentowe twoich pożyczek. Ważne jest również, aby wiedzieć, jaki jest twój plan emerytalny, aby kiedy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, będziesz gotowy z planem. W naszym artykule przedstawiamy sprawdzone sposoby na dbanie o swoje finanse.

Własna firma Kanał RSS 20 artykuły

Jak zabezpieczyć się przed brakiem zapłaty ze s...
mar 24 2023  Brak zapłaty ze strony kontrahenta może oznaczać nie tylko stratę pieniędzy, ale powodować także zatory płatnicze, czy prowadzić do utraty płynności finansowej. W jaki więc sposób można się przed nim zabezpieczyć? Dlaczego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie transakcji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Inne Kanał RSS 68 artykuły

Czym właściwie jest handel CFD i jak go rozpocząć?
mar 24 2023  Aby handlować CFD, należy utworzyć konto na platformie inwestycyjnej.