Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kategorie


Aktualności finansowe Kanał RSS 81 artykuły

Polisolokaty - czy można odzyskać zainwestowane...
kwi 02 2020  O polisolokatach zaczęto rozmawiać kilka lat temu. Miał to być “cudowny” sposób na inwestowanie pieniędzy, który m.in. pozwalał omijać tzw “podatek belki”. Nie ma się więc co dziwić, że wiele osób chętnie z niego korzystało, mając nadzieję, że ich oszczędności będą stopniowo rosły. Niestety jak zwykle “diabeł tkwi w szczegółach”. Okazało się, umowy przygotowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe które je oferowały są bardzo niekorzystne dla klienta, co wielokrotnie potwierdzał UOKiK.

Promocje produktów finansowych Kanał RSS 8 artykuły

Promocja w Eurobanku – można zarobić nawet 240 zł
mar 28 2020  Eurobank w bardzo aktywny sposób „walczy” o nowych klientów. Często organizuje różnego rodzaju promocje, które mają zachęcić nowe osoby, do zakładania w tym banku kont, lokat, czy do zaciągania w nim kredytów. Teraz Eurobank ma nową ofertę: „240 zł bankowo z Virgin Mobile”.

Kredyty gotówkowe Kanał RSS 42 artykuły

Czy w bankach dostaniemy kredyt na dowód
sie 30 2021  Na pewno każdego z nas denerwują skomplikowane procedury, z jakimi spotykamy się w bankach gdy składamy wniosek o kredyt lub pożyczkę. Chcielibyśmy pożyczyć pieniądze szybko, bez dostarczania dokumentów czy bez zabezpieczenia. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę i starają się przygotować dla klientów taką ofertę, która jak najbardziej spełni ich oczekiwania. Okazuje się nawet, że w niektórych bankach możemy dostać kredyt na dowód osobisty. W takim przypadku procedura jest bardzo prosta a pieniądze do dyspozycji możemy mieć bardzo szybko.

Kredyty hipoteczne Kanał RSS 53 artykuły

Rozdzielność majątkowa małżonków a kredyt
wrz 21 2021  Zawarcie związku małżeńskiego powoduje, iż między małżonkami powstaje wspólnota majątkowa. W większości przypadków jest ona korzystna, chociażby ze względu na możliwość uzyskania lepszych warunków np. dla kredytu hipotecznego. Nierzadko zdarza się jednak, że jedna ze stron ma wyłączny lub dominujący udział w powstaniu wspólnego majątku - w takiej sytuacji rozwiązaniem okazać się może ustanowienie rozdzielności majątkowej. Jak rozdzielność majątkowa małżonków wpływa na ich zdolność kredytową? Odpowiadamy w artykule.

Kredyty samochodowe i leasing Kanał RSS 17 artykuły

Czy można nadpłacić kartę kredytową
mar 09 2021  W ciągu kilku ostatnich lat, karta kredytowa stała się niezmiernie popularnym sposobem na dokonywanie płatności. I nie chodzi tu o nadmierne zadłużanie się naszych rodaków. Po prostu wielu z nas używa karty kredytowej jako sposób na darmowy kredyt, czy też korzystanie z promocji, jakie oferują wydawcy takich kart. Przypomnijmy, że gdy w odpowiedzialny i świadomy sposób korzystamy z naszej „kredytówki”, nie musimy za nią nic płacić, a ponadto wydawca karty nie będzie nam naliczał żadnych odsetek (okres bezodsetkowy).

Kredyty dla firm Kanał RSS 11 artykuły

Na co można wykorzystać kredyt inwestycyjny
paź 13 2020  Prowadząc biznes musimy od czasu zainwestować środki by go rozwijać. Najlepszym rozwiązaniem jest oszczędzanie pieniędzy, by czekały one na odpowiedni moment, ale nie zawsze jest taka możliwość. W związku z tym, często osoby prowadzące działalność muszą posiłkować się środkami z zewnątrz. I jak łatwo się domyśleć, najczęściej biznesmeni w razie potrzeby udają się od banku, by zaciągnąć kredyt inwestycyjny.

Pożyczki pozbankowe Kanał RSS 147 artykuły

Rejestry dłużników a możliwość uzyskania pożyczki
wrz 21 2021  Nikt nie lubi tracić swoich pieniędzy: zarówno osoby prywatne, jak i podmioty gospodarcze. Szczególnie dotyczy to banków. Obracają one nie tylko swoimi funduszami, ale i pieniędzmi powierzonymi im przez klientów, dlatego szczególnie są one uczulone na niezbyt trafne inwestycje. A bardzo często takie pieniądze można stracić, gdy klient zaciągnie w banku kredyt i później nie spłaca go w terminie, lub nie płaci rat kredytowych wcale.

Pożyczki społecznościowe Kanał RSS 7 artykuły

Pożyczki społecznościowe – czym jest social len...
wrz 18 2019  Chcesz pożyczyć pieniądze? Możesz zrobić to w banku lub firmie pożyczkowej, ale warto także sprawdzić pożyczki społecznościowe. Co to jest?

Zdolność kredytowa Kanał RSS 15 artykuły

Dlaczego warto poprawiać swój scoring kredytowy
kwi 08 2021  Banki to ogromne instytucje, które zarządzają miliardami złotych. Są to najczęściej pieniądze klientów, a więc instytucje te muszą dbać, aby ich nie stracić. Jak łatwo się domyślić, sporym ryzykiem dla banków są udzielane kredyty. Nigdy nie można być pewnym, czy osoba która chce zaciągnąć kredyt spłaci go na warunkach uzgodnionych w czasie rozpatrywania wniosku. Dlatego też banki starają się robić wszystko, by ograniczyć ryzyko kredytowe. Jednym z elementów tych działań scoring kredytowy. Pomaga on w indywidualnej ocenie klientów i minimalizuje ryzyko związane z kredytami.

Mądre pożyczanie Kanał RSS 96 artykuły

Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot prowizji
wrz 04 2021  Zaciągając kredyt lub pożyczkę, spłatę rozkładamy na jakiś okres czasu. Jest on uzależniony od wielu czynników, ale najważniejszym są nasze możliwości finansowe. Staramy się tak dostosować wysokość rat, aby ich spłata nie obciążała za bardzo domowego budżetu. Jednakże może się zdarzyć, że będziemy mogli nasze zobowiązanie w stosunku do banku spłacić wcześniej. Jest to dla nas jak najbardziej korzystne, gdyż nie zapłacimy mniejszą ilość odsetek. Ale co z pozostałymi kosztami, które już zapłaciliśmy? Czy zostaną one nam zwrócone?

Rejestry dłużników Kanał RSS 12 artykuły

Czy Biuro Informacji Kredytowej (BIK) może pomó...
wrz 10 2021  Dla większości ludzi, Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jest instytucją, która nie jest powszechnie lubiana. Jak głoszą „pogłoski” to właśnie tam tworzy się „czarne listy” osób, które nie dostaną nigdzie kredytów czy pożyczek. Tymczasem BIK ma zupełnie inne zadanie. Dla większości z bankowych klientów, wręcz jest to instytucja pomocna, dzięki której mamy ułatwione zadanie, w momencie wnioskowania o kredyt. Zastanówmy się więc, jak Biuro Informacji Kredytowej pomaga nam w pożyczeniu pieniędzy.

Oddłużanie Kanał RSS 22 artykuły

Czym jest windykacja pożyczki
paź 07 2020  W momencie podpisywania umowy kredytowej, zdecydowana większość z nas ma nadzieję, że spłaci swój dług bez żadnego problemu. Jednakże rzeczywistość może okazać się inna, gdyż w czasie spłacania pożyczki czy kredytu, może dojść do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Mówimy tu o utracie pracy, zmniejszeniu się zarobków, czy tez braku możliwości podjęcia pracy zawodowej np. z powodu wypadku. Wszystkie te czynniki mogą sprawić, że będziemy mieli problem, z terminową spłatą zadłużenia. A bank swoje pieniądze będzie chciał odzyskać. A więc rozpocznie się proces windykacji. Czym jest windykacja? O tym w dalszej części tekstu.

Finanse osobiste Kanał RSS 74 artykuły

Jakich kredytów udzielają banki? Rodzaje kredytów.
wrz 22 2021  Czasami w naszym życiu pojawia się sytuacja, że trzeba sięgnąć po pomoc finansową z zewnątrz. Dobrze by było, gdybyśmy mogli pożyczyć pieniądze od znajomych albo rodziny, ale nie każdy człowiek ma takie możliwości. Oszczędności też nie zawsze wystarczają nam na pokrycie większych zobowiązań. Warto wówczas rozejrzeć się za wsparciem finansowym z banków albo innych instytucji pożyczkowych. W rachubę tutaj wchodzą różne rodzaje kredytów oraz pożyczek. To, z jakiej opcji ostatecznie skorzystamy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą decyzję podejmiemy - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Własna firma Kanał RSS 16 artykuły

Czym jest faktoring
maj 28 2021  Chyba każdy przedsiębiorca miał do czynienia z klientami, którzy mają odroczony termin spłaty i wystawiający fakturę musi długo czekać na płatność. A przecież pieniądze są niezbędne, do bieżących wydatków w firmie. Na szczęście jest sposób, by pozyskać środki z faktur wcześniej, a sposobem tym jest faktoring.

Inne Kanał RSS 55 artykuły

Nowoczesne zarządzanie produkcją – analiza prod...
sie 18 2021  Dlaczego wskaźniki efektywności produkcji są niezbędne? Odpowiednie zarządzanie procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie o profilu produkcyjnym to nie tylko podejmowanie decyzji na szcz...